A to ciekawe: dlaczego Milik gra z numerem 99?

Numery to na plecach piłkarzy, to coś, po czym rozpoznajemy ich bezbłędnie, kiedy nie możemy dostrzec ich twarzy z bliska. Arkadiusz Milik wyjaśnił, dlaczego gra w koszulce z dość nietypowym numerem – 99.

Wielu piłkarzy mocno identyfikuje się z numerkiem, z jakim gra na koszulkach. To dla nich pewnego rodzaju symbol, a nawet „talizman szczęścia”. Wybrane przez zawodników cyfry często mają dla nich szczególne znaczenie. A jakie znaczenie numer 99 ma dla Arkadiusza Milika?
Okazuje się, że jego wybór zdeterminowała pasja do hokeja na lodzie, którą żył jako dziecko. Wyjaśnił, że gdy był małym chłopcem, często oglądał mecze hokejowe, a zawodnicy często grywali tam z tak wysokimi numerami. Postanowił go zatem wprowadzić także do piłki nożnej.

Polski napastnik numer 99 nosił na plecach już w Górniku Zabrze. Następnie padło na takie numery jak 16 czy 9, w związku z zasadami dotyczącymi cyferek w Bundeslidze, które zabraniały zawodnikom wyboru wartości wyższych niż 40. Milik miał nadzieję na ponowną grę z liczbą 99 w Ajaxie, tam jednak pomimo braku zakazów dotyczących numerów klub uznał to za niezbyt rozsądny pomysł, Arkadiusz zatem swój szczęśliwy numer mógł sprawić sobie na koszulce dopiero w SSC Napoli.

Udostępnij:

Agnieszka Miszczak

Zakochana w reprezentacji Chorwacji i piłce nożnej w wydaniu bałkańskim. Jej ulubionymi klubami są Juventus, Dinamo Zagrzeb, darzy sympatią także Real Madryt. Jakiś czas temu pokochała Serie A na zabój. Prawdopodobnie największa fanka Mandżukicia na świecie. Liga Mistrzów to dla niej świętość i chce, aby hymn tych rozgrywek zagrano na jej ślubie zamiast marszu Mendelsona.

You may also like...