„Kobiety z trybuny”: Bogna Dybul

Nowy rok, nowe wyzwania! Przedstawiamy cykl „Kobiety z trybuny”, za pomocą którego w każdy wtorek postaramy się przybliżyć Wam sylwetki mniej znanych, ale ciekawych WAGs. Jeśli myślicie, że każda kobieta piłkarza zajmuje się blogowaniem, modelingiem, dziennikarstwem, czy robieniem sobie słodkich selfies podczas treningów, to ten cykl udowodni Wam, że jesteście w błędzie!

Bogna Dybul urodziła się 25 marca 1990 roku w Chorzowie. Jest polską szczypiornistką, robiącą karierę na parkietach niemieckiej Bundesligi, a prywatnie – narzeczoną polskiego napastnika, Artura Sobiecha.

Kariera Bogny Dybul

Pierwsze kroki w sportowym świecie Bogna stawiała w wieku 12 lat, w chorzowskim Zrywie. Tam też spędziła pięć sezonów, po których zmieniła klubowe barwy, przenosząc się do Ruchu Chorzów. W zespole Niebieskich szybko stała się podporą i gwiazdą zespołu. W 2011 roku zdecydowała się na transfer zagranicę, do niemieckiego TSV Hannover-Burgdorf, by móc pozostać u boku Artura, który podpisał kontrakt z Hannoverem 96. W zespole z Dolnej Saksonii spędziła jeden sezon, podobnie, jak później w Wolfsburgu.

Nieco dłużej Bogna zatrzymała się w drugoligowym SVG Celle, gdzie w ekspresowym tempie stała się ulubienicą publiczności. Na początku 2014 roku zdecydowała się na prolongowanie umowy na kolejny rok. Po dwóch sezonach w 2. Bundeslidze, na koniec kampanii 2013/14 Celle zajęło 3. miejsce w ligowej tabeli, co zaowocowało awansem do najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej.

Latem 2015 roku lewoskrzydłowa wróciła do Hanoweru – tym razem zasiliła szeregi trzecioligowego HSG Hannover-Badenstedt, z którym już po swoim pierwszym sezonie mogła celebrować awans do 2. Bundesligi.
Bogna ma za sobą również 33 występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. Nigdy nie zadebiutowała w seniorskiej kadrze narodowej, choć – jak przyznała w jednej z rozmów z dziennikarzami – jest to jej marzenie.

Życie prywatne Bogny

Bogna urodziła się i dorastała w Chorzowie, gdzie w 2009 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Rozpoczęła studia na katowickim AWF-ie, jednak z powodu problemów z kolanem nie zdołała ich dokończyć – częste podróże były wówczas sporym utrudnieniem. W jednym z wywiadów zdradziła, że po zakończeniu kariery sportowej nie widzi siebie w roli nauczycielki WF-u, czy trenerki; wolałaby raczej zająć się… masażami relaksacyjnymi.
Od 2011 roku jest w związku z polskim napastnikiem, Arturem Sobiechem, a w czerwcu tego roku odbędzie się ich ślub. Para jest dla siebie wzajemnym wsparciem: w jednym z wywiadów Bogna przyznała, że to właśnie ukochany pomógł jej wzmocnić się psychicznie, mentalnie, uodpornić na trudy związane z życiem zawodowej sportsmenki.

Para aktywnie spędza czas – lubią wycieczki rowerowe i grę w squasha, choć, jak mówi Artur, gdy jego luba przegrywa, denerwuje się i… rzuca rakietkami (ale lepiej rzucać rakietkami niż chłopaka).

Bogna przyjaźni się również z partnerkami innych reprezentantów Polski.

UPDATE: Bogna Dybul jest teraz już panią Sobiech 🙂 Gratulujemy i życzymy parze wiele szczęścia!

Udostępnij:

You may also like...