„Odkrycie roku 2016” – kim jest Janek Bednarek?

Dwie nagrody w dwa dni. Wychowanek Lecha Poznań, Jan Bednarek, ma za sobą świetny rok. Na początku sezonu wrócił z wypożyczenia i obecnie znów reprezentuje barwy Kolejorza, a do tego wraz z reprezentacją U21 przygotowywał będzie się do tegorocznego Euro.

Kariera klubowa

Dwa lata temu zdawał maturę, a dziś jest kluczowym piłkarzem drużyny z Poznania.
Janek swoją dorosłą karierę rozpoczynał w Lechu Poznań. Ze względu na młody wiek bardzo ciężko było mu przebić się do pierwszego składu. W 2015 roku trafił na wypożyczenie do Górnika Łęczna. Tam również bił się o pierwszą jedenastkę. Początkowo nie grał wiele, ale ostatecznie rozegrał w Łęcznej kilkanaście spotkań. Sam obrońca podkreślał w wywiadach, że nabrał tam doświadczenia.
Po udanym sezonie w Górniku Janek wrócił do Lecha. We wrześniu ubiegłego roku przedłużył kontrakt z poznańską drużyną. Obecny obowiązuje do 2020 roku.

W tym sezonie kilkakrotnie został uznawany za zawodnika meczu oraz wybierany do jedenastki kolejki, a także całej rundy jesiennej. Obrońca strzelił nawet bramkę w meczu z Cracovią.
Z meczu na mecz stawał się coraz lepszym piłkarzem, aż w końcu został nazwany „ostoją defensywy Lecha”. W swojej karierze grał z wieloma zawodnikami, ale najlepiej wspomina duet z Paulusem Arajuurim, byłym już piłkarzem Kolejorza.

Mistrzostwa Europy U21

Zdecydowana większość kibiców wie, co czeka w tym roku nasz kraj. Oprócz kontynuowania eliminacji do MŚ 2018 w Polsce rozegrane zostanie Euro U21. Nasz dzisiejszy bohater może mieć niemal pewnie miejsce w pierwszej jedenastce w meczach tego turnieju. Jeżeli oczywiście rozegra chociaż podobną rundę do poprzedniej.

Mistrzostwa rozpoczynają się w czerwcu. 16 czerwca Polacy rozegrają pierwszy mecz w Lublinie. Ich rywalem będzie Słowacja.

Janek bardzo często pytany jest o swoje cele i przeczucia dotyczące tego turnieju. Wierzy, że uda się nam zdobyć złoty medal. Ostatnio w wywiadzie dla Łączy Nas Piłka padło bardzo ciekawe pytanie, na co sam piłkarz odpowiedział jeszcze ciekawiej:

Dziennikarz: Co porabiasz 30 czerwca?
Jan: Po godzinie 22 tego dnia zamierzam być w euforii, cieszyć się ze złota Mistrzostw Europy.

Tego samego życzymy Jankowi i mocno trzymamy kciuki za występ naszych reprezentantów.

Życie prywatne i zainteresowania Jana Bednarka

Janek prywatnie jest wielkim kibicem piłki nożnej. Jego ulubioną drużyną jest Real Madryt, ale stara się śledzić również pozostałe ligi. Na pytanie „na kim się wzoruje?” odpowiada szybko i pewnie. Jego idolem jest Sergio Ramos. Przyznał, że podpatruje także Michała Pazdana czy Kamila Glika.

Piłkarz będąc jeszcze na wypożyczeniu w Łęcznej postanowił wesprzeć swoich kolegów z Poznania i wybrał się na finał Pucharu Polski do Warszawy. Oglądał to spotkanie z sektora kibiców Lecha. Zawodnikowi bardzo podobała się panująca tam atmosfera. Nie był to pierwszy raz, kiedy Janek chwalił poznańskich kibiców. W końcu sam kiedyś nim był.

Zawsze i od zawsze byłem kibicem Lecha. Od małego jeździłem na mecze i kibicowałem mu.

Oprócz piłki nożnej w wolnym czasie lubi także gotować. Niedawno na kanale Canal+ pojawił się filmik z Bednarkiem w roli głównej. Został przedstawiony w nim jako klubowy kucharz i przyrządzał swoje popisowe danie. Po powrocie z treningu lubi także czytać książki, oglądać seriale, filmy, grać w gry i rzecz jasna, spotykać się ze znajomymi.

Jan ma brata, również piłkarza. Filip jest bramkarzem i gra obecnie w 2. lidze holenderskiej.
Janek formalnie jest singlem, ale tak naprawdę należy do jednej z naszych redaktorek.

Szalony początek miesiąca dla Bednarka

3 lutego, zaraz po sparingu z Elaną Toruń Janek wyruszył na Wielki Bal Sportowca. Jest to coroczna gala, na której przyznawane są nagrody dla najlepszych sportowców w Wielkopolsce. Obrońca Lecha został wybrany wówczas Najlepszym Piłkarzem 2016 roku.

Dzień później udał się do Warszawy. Tym razem nominowany został do nagrody „Odkrycie roku 2016” na gali tygodnika Piłka Nożna. Jego przeciwnikami w walce o ten tytuł byli m.in. Przemek Frankowski i Jarosław Jach. Janek otrzymał tę nagrodę i od tej pory jest o nim coraz głośniej. Sam zawodnik jednak nie czuje się gwiazdą. Jestem po prostu zawodnikiem Lecha Poznań, przyznał niedawno.

Według ekspertów jest przyszłością naszej reprezentacji. Jankowi życzymy wielu sukcesów, zarówno z reprezentacją, jak i z Lechem Poznań!

Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...