„Kobiety z trybuny”: Sila Şahin

Sila Şahin

Jak co wtorek zapraszamy na cykl „Kobiety z trybuny”, za pośrednictwem którego przybliżamy sylwetki kobiet piłkarzy. Dziś weźmiemy pod lupę Silę Şahin, turecko-niemiecką aktorkę i modelkę. 31-latka była niegdyś partnerką zawodnika Manchesteru City, Ilkaya Gündoğana. Ich rozstanie było sporym zaskoczeniem dla sympatyków owej pary. Dziś Sila jest szczęśliwą żoną Samuela Radlingera, austriackiego bramkarza reprezentującego barwy drugoligowego Hannoveru 96.

Kosmetyczka, aktorka, modelka – kim jest Sila Şahin?

Sila Şahin urodziła się 3 grudnia 1985 roku w niemieckim Spandau. Jej dotychczasowe życie przyniosło wiele ciekawych projektów. Najwyraźniej przez długi czas nie do końca wiedziała, co tak naprawdę chce robić w życiu, toteż próbowała swoich sił w wielu dziedzinach. Kształcąc się na kosmetyczkę, równolegle uczęszczała do szkoły aktorskiej w Berlinie. Odgrywając pierwsze role na deskach teatru, parała się też modelingiem. Pobierała prywatne lekcje aktorstwa, a także uczęszczała do szkoły baletowej i uczyła się śpiewu.

 


 

Od żony komisarza do tancerki – kariera Sili

W filmografii 31-latki możemy znaleźć serial kryminalny KDD – Kriminaldauerdienst, w którym wcieliła się w rolę Elif Kılıç, żonę komisarza. Zagrała także w tureckim filmie JanJan.
Największą popularność w branży aktorskiej Sila zyskała dzięki operze mydlanej Gute Zeiten, schlechte Zeiten (niem. Dobre czasy, złe czasy), w której w latach 2009-2014 odgrywała rolę fizjoterapeutki – Ayli Höfer.

Warto wspomnieć także o gościnnych udziałach w niemieckich serialach, np. Cobra 11.
Wiosną 2013 roku Sila wzięła udział w niemieckiej edycji Tańca z Gwiazdami, gdzie wraz z tancerzem Christianem Polancem zajęła drugie miejsce.

Podczas piłkarskich Mistrzostw Świata, które odbyły się w Brazylii, poprowadziła tematyczny program #Brasila.

W sierpniu 2014 roku została twarzą Pantene Pro-V.


 

Skazana na bycie WAG?

W maju 2013 roku pojawiły się pierwsze wieści o związku Sili z młodszym od niej o pięć lat Ilkayem Gündoğanem, który wówczas był jedną z kluczowych postaci Borussii Dortmund.

Choć Sila na co dzień bryluje w portalach społecznościowych, o jej związku z reprezentantem Niemiec nie było wiadomo zbyt wiele. Para rzadko zamieszczała wspólne zdjęcia, ale Gündoğan mógł liczyć na wsparcie ukochanej, która często dopingowała go z wysokości trybun.

????

Post udostępniony przez Sila Sahin – Radlinger (@diesilasahin)

W 2014 roku Sila przeprowadziła się z Berlina do Dortmundu. We wrześniu 2015 roku w mediach pojawiła się informacja o ich rozstaniu. Dokładna przyczyna tego kroku nie jest znana – para nie chciała komentować tego na łamach mediów.
Sila nie była jednak samotna zbyt długo. W styczniu 2016 roku związała się z innym piłkarzem, bramkarzem Hannoveru 96 – Samuelem Radlingerem. Już dwa miesiące później ogłosili swoje zaręczyny, a 8 czerwca pobrali się.

Szybki rozwój związku był zaskoczeniem, jednak para wydaje się być szczęśliwa i zakochana w sobie po uszy!

Thank God I found you ❤️???????? @samuelradlinger32

Post udostępniony przez Sila Sahin – Radlinger (@diesilasahin)


Odważna sesja w Playboyu

W maju 2011 roku Sila Şahin została pierwszą Niemką tureckiego pochodzenia, która pojawiła się na okładce niemieckiego Playboya. Jak sama przyznała, udział w tej sesji miał być „uwolnieniem się od ograniczeń kulturowych jej dzieciństwa”. Reakcje na ten krok były bardzo różne – niektórzy poparli modelkę, a inni uciekali się nawet do osobistych zniesławień.
Świat skomentował udział Sili w owej sesji jako pozytywny wkład w emancypację młodych muzułmanek. Redaktor naczelny magazynu, Florian Boitin, wyjaśnił, że Sila nie jest muzułmanką, a akty nie miały być rodzajem religijnego oświadczenia.


Ciekawostki

  • Sila należy do organizacji PETA. 31-latka wspiera kampanię przeciwko handlowi zwierzętami przez hodowców.
  • Aktorka biegle włada językiem tureckim, niemieckim oraz angielskim.
  • Należy do niemieckiej bazy Dawców Szpiku (DKMS). W 2013 roku wzięła udział w kampanii reklamowej nagłaśniającej terapię komórkami macierzystymi. Motywacja do wspierania DKMS jest wynikiem śmierci jej przyjaciela z dzieciństwa, Buketa, który w wieku 14 lat zmarł na białaczkę.
Udostępnij:

You may also like...