„Kobiety z trybuny”: Kim jest Vanja Modrić?

Vanja Modrić

W dzisiejszym artykule z cyklu „Kobiety z trybuny” przybliżymy Wam postać pięknej, skromnej i mądrej żony zawodnika Realu Madryt, Luki Modrića, która jest istniejącym dowodem na to, że kobiety są ze sportem za pan brat. Kim jest i co robi jego partnerka, Vanja? Tego dowiecie się czytając tekst poniżej!

Para poznała się ponad 10 lat temu w jednej z kawiarni w Zagrzebiu, w dzielnicy Ravnice. Vanja była wówczas ekonomistką, pracowała w agencji sportowej Mamića, jej matka z kolei była zatrudniona w instytucji Dinama jako szefowa działu rachunkowości. Od razu znaleźli wspólny język – mimo, że nie znali się jeszcze dobrze, to ich pierwsza rozmowa telefoniczna trwała aż 3 godziny, jak donosi chorwacki portal Narod.hr. I tak, 19-letni wtedy Luka grający w Dinamie, swojej przyszłej żonie zaimponował przede wszystkim skromnością i prostolinijnością. Sama Vanja ceni w nim także jego zaufanie – jak mówi, nie bywa przesadnie zazdrosny, tylko na tyle, żeby wiedziała, że ją kocha. Pomimo tylu zachwytów, nie wszystko w Luce przypadło Vanji do gustu. Często nie mogła zdzierżyć faktu, że jest on tak pedantyczny wobec swojego otoczenia i cichy, podczas gdy ona jest straszną gadułą.

Vanja Modrić – piłkarska analityczka gry swojego męża

Vanja nie ukrywa, że z piłką związana była jeszcze zanim poznała Modrića – jej mama była w końcu pracowniczką najlepszego chorwackiego klubu, a sama Vanja jako młoda ekonomistka zatrudniła się w agencji sportowej.

Za sukcesem Modrića, w tej chwili jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie, stoi wiele osób… Mało kto wie jednak, że wśród wszystkich, którzy mają wpływ na styl jego gry, stoi także kobieta – jego własna żona! Po każdym meczu Luka wraz ze swoją żoną ogląda go raz jeszcze i analizuje przebieg gry i wszystkie swoje zagrania.

Nawet kiedy rozegra idealny mecz, ja zawsze znajdę coś, do czego mogę się przyczepić. Luka wtedy buntuje się, powiedziała Vanja.

Kierowała karierą męża jako agentka

O tym, że kobiety mogą znać się na polityce sportu, świadczy choćby fakt, że Vanja Modrić jest na to żywym przykładem! Żona Luki Modrića jest także jego agentką i to również dzięki niej jej mąż trafił tam, gdzie jest w tej chwili. Vanji nie można zatem raczej odmówić wiedzy i rozeznania na temat piłkarskiego świata, skoro swojego ukochanego ogląda teraz z trybun Santiago Bernabeu. Luka obecnie jest pod opieką agencji ASA, co znaczy, że jego żona nie jest już jego osobista agentką, według mediów miała ona jednak odegrać ważną rolę podczas transferu.

Byli bliżsi Barcelonie

Luka na długo przed swoją przeprowadzką do Madrytu przyznał, że chciałby zagrać w Barcelonie. Jego zdanie podzielała także jego żona, która według mediów także sympatyzowała z klubem. Modrić w 2008 roku trafił jednak do londyńskiego Tottenhamu, a jego żona kierowała już wówczas jego poczynaniami od strony ekonomicznej.

Ślub i dziecko w drodze

W roku 2009. Vanja zaszła w ciążę, a w drodze był pierwszy syn chorwackiej pary. Ślub planowali już wcześniej, ale nie śpieszyło im się, gdyż oboje zgodnie uznawali, że jest im dobrze i bez formalizowania związku. Oczekiwanie narodzin dziecka skłoniło ich jednak zawarcia związku małżeńskiego. Para powiedziała sobie „tak” w maju 2010 roku w urzędzie stanu cywilnego. Miesiąc później na świat przyszedł mały Ivan.

Vanja z synem Ivanem

Rok później para zdecydowała się także na ślub kościelny. Wesele odbyło się w Zagrzebiu w hotelu Westin. Na uroczystości pojawiło się wielu innych piłkarzy, a nawet selekcjoner kadry chorwackiej, Slaven Bilić. Drużbą Modrića został jego najlepszy przyjaciel z boiska, Vedran Ćorluka.

Sesja ślubna Vanji i Luki Modrićów

 

Wielki transfer do Królewskich

Długa saga transferowa dotycząca romansu Modrića z Realem Madryt ciągnęła się niemalże w nieskończoność – w 2012 roku chorwacki pomocnik podpisał kontrakt z Los Blancos. Na prezentacji w klubie na boisku Santiago Bernabeu pojawiła się razem z nim wówczas jego żona i mały syn.

Prezentacja po transferze Modrića do Realu Madryt

Narodziny Emy

W kwietniu 2013 roku na świat przyszło kolejne dziecko pary – córeczka Ema.

Pierwsze urodziny Emy. Od lewej: mała Ema, Vanja Modrić, Luka Modrić i ich syn Ivan

Ciekawostki

  • Podczas gdy Luka gra z synem w piłkarzyki, Vanja jest sędzią ich meczu
  • Vanja jest 3 lata starsza od swojego męża
  • Małżeństwo lubi spędzać czas z młodszą od siebie parą, również związaną z Realem, a mianowicie z Mateo Kovačićem i jego dziewczyną, Izabel
  • Według większości źródeł, Vanja urodziła się 18 lipca 1982 roku i jest starsza od męża o 3 lata – niektóre źródła twierdzą jednak, że dzieli ich różnica 5 lat.

 

Udostępnij:

Agnieszka Miszczak

Zakochana w reprezentacji Chorwacji i piłce nożnej w wydaniu bałkańskim. Jej ulubionymi klubami są Juventus, Dinamo Zagrzeb, darzy sympatią także Real Madryt. Jakiś czas temu pokochała Serie A na zabój. Prawdopodobnie największa fanka Mandżukicia na świecie. Liga Mistrzów to dla niej świętość i chce, aby hymn tych rozgrywek zagrano na jej ślubie zamiast marszu Mendelsona.

You may also like...