Niespodzianka na Stamford Bridge! Crystal Palace pokonuje Chelsea

Crystal Palace vs Chelsea

Niespodziewanie Crystal Palace, 16. drużyna Premier League pokonała liderującą Chelsea. Podopieczni Antonio Conte nie przegrali meczu od 16 września, a tu – masz babo placek. Przewaga The Blues nad Tottenhamem w tabeli ligi angielskiej zmniejszyła się do siedmiu punktów.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Już w 5. minucie wynik rywalizacji otworzył Cesc Fabregas. Eden Hazard znalazł się z boku pola karnego, zauważył Hiszpana, a ten celnie trafił do bramki przeciwników.

Nie tego jednak spodziewali się kibice zgromadzeni na Stamford Bridge: pierwsza akcja podopiecznych Allardyce’a zakończyła się powodzeniem. Niedokładne podanie Pedro, Benteke podał do Zahy, Iworyjczyk strzelił gola nie do obrony (przez nogi obrońców). W 11. minucie Chelsea przegrywała 1:2. Kontra Palace, kilka podań i tym razem uderzał Benteke.

Zawodnicy włoskiego szkoleniowca pomimo przewagi na papierze (wiemy, że to nie wszystko) nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do wyrównania. W 22. minucie wyśmienitą szansę miał Diego Costa, ale jeszcze lepiej zachował się walijski golkiper, Wayne Hennessey.

W drugiej połowie piłkarze Conte ponownie atakowali, ale nic im nie wychodziło. Mało tego. W 61. minucie to Zaha powinien podwyższyć wynik meczu, ale Courtois wybił futbolówkę na rzut rożny.

Kwadrans przed końcem znowu spudłował Costa, który spudłował z kilku metrów, a także Fabregas, którego strzał wybronił Hennessey. Sensacja stała się faktem, a kibice The Blues po raz pierwszy od wielu miesięcy wychodzili ze stadionu bardzo niepocieszeni.

Chelsea 1:2 Crystal Palace