El Derbi Madrileño, porażka Barcelony i odrodzenie Sevilli, czyli podsumowanie 31. kolejki Primera División

W 31. kolejce Primera División na brak zarówno goli, jak i emocji nie mogliśmy narzekać. Już w pierwszym spotkaniu Villarreal wraz z Athletickiem zagwarantowali nam ich ogrom. Pozostałe spotkanie również były ciekawe i wprowadziły drobne zmiany w sytuacji w tabeli. Na pewno największym zaskoczeniem była porażka Barcelony z Málagą oraz Celty z Eibar. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do naszego podsumowania weekendu w Hiszpanii!

Villarreal 3:1 Athletic Club

[17′ V.Ruiz, 20′ Laporte, 47′ Bakambu, 58′ A. López]

Kartki: 22′ Etxebarria, 25′ Laporte, 53′ Bakambu, 53′ R.Soriano, 74′ B.Soriano, 74′ V.Ruiz, 76′ Iraizoz, 90+2′ Fernandez, 90+4′ N.Sansone
Składy:
[Villarreal] Fernandez – M. Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – Castillejo (37. A. López), B. Soriano, Trigueros, R. Soriano – Bakambu (72. N. Sansone), Soldado (76. Álvaro González)
[Athletic]  Arrizabalaga – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria (58. Iturraspe) – I. Williams (81. Susaeta), Raúl García, Lekue (59. Muniain) – Aduriz

Espanyol Barcelona 1:0 Deportivo Alavés

[56′ Piatti]

Kartki: 51′ Méndez, 73′ Javi López, 90+1′ D.López, 90+1′ V.Sánchez, 90+1′ Feddal, 90+1′ Laguardia
Składy:
[Espanyol] D. López – Javi López (C), López, D. Reyes, Aarón – Jurado, V. Sánchez, Roca (85. Diop), Piatti (75. Peréz) – F. Caicedo (57. Léo Baptistão), G. Moreno
[Alavés] Pacheco – Femenía (67. Ó. Romero), Ely (67. Vigaray), Laguardia, Feddal, Hernández – Camarasa, M. Llorente, García (C), Méndez (80. Gómez) – Deyverson

Real Madryt 1:1 Atlético Madryt

[52′ Pepe, 85′ Griezmann]

Kartki: 37′ Casemiro, 52′ Saúl, 61′ Godin, 88′ Carvajal, 89′ Koke
Składy:
[Real] Navas – Carvajal, Pepe (67. Nacho), Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (76. Isco) – Bale (81. L. Vázquez), Benzema, Ronaldo
[Atlético] Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luís – Koke, Gabi, Saúl (62. Á. Correa), Ferreira-Carrasco (88. J. Giménez) – F. Torres (78. Partey), Griezmann

El Derbi Madrileño to mecz, który u każdego kibica hiszpańskiej piłki wywoła emocje. Mimo tego, że pierwsza połowa tego sobotniego meczu była dość nudna, w drugiej świetnych akcji i parad bramkarskich nie brakowało. Na prowadzenie po przerwie wyprowadził Real Pepe, dla którego to mógł być już ostatni mecz w białych barwach. W samej końcówce spotkania do remisu udało się doprowadzić Griezmann’owi. Dzięki temu remisowi i porażce Barcelony Real wciąż może cieszyć się z lidera.

Sevilla 4:2 Deportivo La Coruña

[1′ Jovetić, 4′ G.Kakuta, 9′ Sarabia, 25′ G.Kakuta, 32′ Correa, 89′ Ben Yedder]

Kartki: 26′ Luisinho, 27′ Escudero, 45′ Kranevitter, 60′ A.Arribas, 68′ Jovetić, 87′ Joselu
Składy:
[Sevilla] S. Rico – Mariano, Pareja (C), Mercado, Escudero – Kranevitter, N’Zonzi (74. Iborra) – Correa (65. Ben Yedder), F. Vázquez (76. Lenglet), Sarabia – Jovetić
[Deportivo] Lux (C) – Juanfran (12. Laure), A. Arribas, Sidnei, Luisinho – Çolak (73. Andone), Guilherme, C. Borges, G. Kakuta – Joselu, Moreno (58. John)

W 31. kolejce hiszpańskiej La Liga oglądaliśmy także jeden z najciekawszych meczów w tym sezonie. Poirytowana porażką z Barceloną Sevilla na własnym stadionie podejmowała Deportivo La Coruña. Zespół z Andaluzji był faworytem tego spotkania i na prowadzenie wyszedł już w 1. minucie. Wynikiem nie nacieszył się zbyt długo, bowiem trzy minuty później do wyrównania doprowadził Kakuta. Po dziewięciu minutach gry po raz kolejny prowadzenie objęła Sevilla. Depor dwoiło się i troiło i zdołało w 25. minucie strzelić bramkę i po raz drugi w tym meczu doprowadzić do remisu. Gospodarze widząc co się dzieje, w końcu wzięli się do roboty i do przerwy strzelili trzeciego gola. Druga połowa była równie emocjonująca, ale niestety oglądaliśmy w niej tylko jedno trafienie – Ben’a Yedder’a.

Málaga 2:0 FC Barcelona

[35′ Sandro Ramírez, 90′ Jony]

Kartki: 8′ Alba, 34′ Umtiti, 37′ Ricca, 45′ Recio, 64′ Neymar, 69′ Peñaranda, 82′ J.P. Carlos, 87′ Mascherano
Składy:
[Málaga] Kameni – Rosales, L. Hernández, D. Llorente, Ricca – Camacho (C), Recio – Fornals, Añor (67. Peñaranda), J. P. Carlos (84. Jony) – Sandro Ramírez (77. Charles)
[Barcelona] ter Stegen – Mascherano, Umtiti, Mathieu (46. Roberto), Alba – A. Gomes (61. Alcácer), Busquets, Denis Suárez (46. Iniesta) – Messi (C), L. Suárez, Neymar

Ten mecz zaliczyć możemy do największych niespodzianek 31. kolejki. Barcelona, która rozjechała Sevillę, kilka dni później poległa w Máladze. Jakby tego było mało, podopieczni Enrique zagrali słabe spotkanie i już kolejny raz w tym sezonie stracili punkty z teoretycznie słabszą drużyną. Na La Rosaleda nie udało im się strzelić ani jednej bramki. Trafienie w tym meczu zaliczył za to były zawodnik Blaugrany – Sandro Ramírez. W ostatniej minucie wynik na 2:0 podwyższył Jony.

Granada 1:3 Valencia

[19′ Zaza, 21′ Zaza, 55′ Mina, 65′ Ponce]

Kartki: 39′ Agbo, 46′ Soler, 70′ Mubarak, 74′ Montoya
Składy:
[Granada] Ochoa – Foulquier (C), Saunier, Ingason (33. Boga), Estupinan – Agbo (63. Samper), Mubarak – Carcela-González, Pereira, Litri – Kravec (46. Ponce)
[Valencia] Diego Alves – Montoya, Mangala, Abdennour, Latorre – Soler, Parejo (C), Medrán – Cancelo (66. El Haddadi), Zaza (73. Orellana), S. Mina (88. Siqueira)

Celta Vigo 0:2 Eibar

[14′ Kike García, 51′ León]

Kartki: 19′ Enrich, 41′ Capa, 70′ Jozabed, 75′ Ramis
Składy:
[Celta Vigo] S. Álvarez – Roncaglia, Sergi Gómez, Fontàs, Planas – Cheikh Diop, P. Hernández (57. Radoja) – Señé (67. Aspas), Jozabed, Sisto – Rossi (36. Beauvue)
[Eibar] Y. Rodríguez – Capa, Ramis, Gálvez, Luna – León (72. Peña), Rivera, Dani García, Bébé (76. Adrián González) – Enrich, Kike García (86. Juncà)

Osasuna 2:1 Leganés

[16′ Siovas, 36′ León (kar.), 71′ León]

Kartki: 12′ Rico, 24′ Fausto, 34′ Gabriel, 36′ Tito, 60′ Olavide, 64′ Čaušić, 89′ Morán
Składy:
[Osasuna] Sirigu – Fuentes, D. García, Oier, Buñuel – Olavide (72. R. Torres), Mérida, Fausto (62. Čaušić), Rivière (46. Berenguer) – Kodro, León
[Leganés] Herrerín – Tito, Mantovani, Siovas, Rico (76. El Zhar) – Morán, R. Pérez – Samu García, Gabriel, Szymanowski (68. Machís) – Guerrero (66. Luciano)

Las Palmas 4:1 Real Betis

[44′ V.Gómez, 49′ Boateng, 62′ Viera, 83′ Jesé Rodríguez, 88′ R.Navarro]

Kartki: 29′ Boateng, 30′ Lemos, 38′ V.Gómez, 58′ Tosca, 65′ Mandi, 74′ Pezzella, 90+3′ R.Navarro
Składy:
[Las Palmas] Lizoain – Michel, Lemos, Bigas (75. David García), D. Castellano – V. Gómez, Mesa, Viera (68. Mateo) – Tana, Boateng (77. Livaja), Jesé Rodríguez
[Real Betis] Adán – R. Navarro, Pezzella, Tosca, Mandi, Á. Martínez – Pardo (62. Martin), Petros (54. Joaquín), D. Ceballos – Alegría (70. A. Sanabria), Rubén Castro

Real Sociedad 3:1 Sporting Gijón

[3′ José, 27′ Juanmi, 77′ Berchiche, 89′ Elderson]

Kartki: 17′ S. Álvarez, 23′ Vesga, 31′ X.Torres, 72′ Juanmi, 80′ Amorebieta, 90+1′ Burgui
Składy:
[Real Sociedad] Rulli – Berchiche, I. Martínez, Navas, Zaldúa (74. A. Elustondo) – Zurutuza, Illarramendi, Prieto – Juanmi, José (68. Oyarzabal), Vela (81. Canales)
[Sporting] Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Elderson – S. Álvarez, X. Torres (78. P. Fernández), Vesga – V. Rodríguez (63. Carmona), C. Castro (60. Viguera), Burgui

Sytuacja w tabeli

Tak jak wyżej wspomniałyśmy, wyniki spotkań nieco pozmieniały nam sytuację w tabeli. Na pewno kolejną głupią stratę punktów zaliczyła Barcelona, która coraz bardziej oddala się od mistrzowskiego tytułu. Obecnie ma trzy punkty straty do liderującego Realu Madryt, który wciąż jednak ma zaległy mecz.
Po Ligę Europy coraz pewniej kroczy Eibar, który w tej kolejce pokonał Celtę Vigo.
Jeśli chodzi o rywalizację o Złotego buta oraz trofeum Pichichi większych zmian nie mieliśmy. Z TOP 5 strzelców Primera División tylko jeden zdołał strzelić bramkę w tej kolejce i był nim Antoine Griezmann. Było to 15. trafienie Francuza w tym sezonie.