Wspaniałe zachowanie kibiców Borussii. Załatwili nocleg fanom Monaco

Wczorajsze doniesienia z Dortmundu z pewnością obiegły już cały świat. Zarówno klub, jak i poszkodowany Marc Bartra otrzymali całą masę wsparcia. Piłkarze i kluby z całego świata pisali do Borussii m.in. na Twitterze i Facebooku. Na wysokości zadania stanęli także kibice klubu z Dortmundu, którzy zaoferowali nocleg sympatykom Monaco. Będą oni mogli spokojnie przenocować u Borussen, a na następny dzień wybrać się razem na mecz.

Około godzinę przed rozpoczęciem spotkania Ligi Mistrzów w pobliżu autokaru Borussii Dortmund doszło do zamachu na zespół, w wyniku którego ucierpiał hiszpański piłkarz Marc Bartra. W nocy poddany on został operacji złamanej kości promieniowej. Klub poinformował, że operacja przebiegła pomyślnie, ale zawodnik będzie miał dłuższą przerwę od gry.

Po oficjalnej decyzji przełożenia meczu klub z Dortmundu poprosił swoich kibiców, by pomogli znaleźć darmowy nocleg sympatykom Monaco. Pomóc im w tym miał hashtag na Twitterze, pod którym natychmiast pojawiło się masę ofert noclegu. Późnym wieczorem pojawiły się nawet zdjęcia z wspólnych kolacji kibiców obu drużyn.

Jeśli chodzi o bilety BVB poinformowało, że wszystkie wejściówki z wtorku ważne będą także w środę.
Monaco natomiast obiecało swoim kibicom, że wszyscy ci, którzy zostali w Dortmundzie do środy, dostaną od klubu 80 euro.

Spotkanie Borussii Dortmund z AS Monaco odbędzie się w środę o 18:45.

Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...