Herrera bohaterem na Old Trafford. Manchester United pokonuje Chelsea

Ander Herrera, Manchester United, Premier League

Jose Mourinho triumfuje w starciu ze swoją byłą drużyną. Dzięki dobrej grze Czerwonych Diabłów i golom Rashforda i Herrery, Manchester United pokonuje Chelsea.

Spotkanie w Teatrze Marzeń zaczęło się wyśmienicie dla ekipy Jose Mourinho. Już w 8. minucie Ander Herrera podał do Marcusa Rashforda, który znajdował się na czystej pozycji. Anglik pewnie pokonał Begovicia i kibice gospodarzy mogli cieszyć się z prowadzenia ich ulubieńców. Przez całą pierwszą część spotkania to Czerwone Diabły stwarzały sobie więcej sytuacji. Kolejne dobre akcje nie sprawiały, że wynik meczu uległ zmianie. Londyńczycy grali zupełnie odwrotnie. Zespół Manchesteru United skutecznie wstrzymywał The Blues.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla podopiecznych Antonio Conte. W 49. minucie do siatki rywali trafił Herrera. Hiszpan strzelił tak mocno, że Begovic nie był w stanie tego obronić. Gospodarzom mógł pomóc fakt, że futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie Zoumy.

Swoich sił (ponownie) próbowali Pedro, Fabregas czy Costa. Sympatii tego ostatniego nie zaskarbi sobie na pewno Bailly, który prowokowany był przez napastnika Chelsea. Pomimo zmian jakie dokonał włoski szkoleniowiec przyjezdnych, nie dawały oczekiwanych rezultatów.

Zawodnicy Portugalczyka pokazali, że potrafią sobie poradzić bez Mkhitaryana i Ibrahimovicia grających od pierwszych minut. W niedzielny, świąteczny wieczór pokonali liderów Premier League i to nie w byle jakim stylu. Manchester United pokonuje Chelsea, a Koguty mogą już zacierać ręce.

The Blues stracili kolejne punkty i mają już tylko cztery punkty przewagi nad drugim Tottenhamem, który w sobotnie popołudnie wygrał z Bournemouth 4:0. Jak się okazuje, sprawa mistrzostwa Anglii pozostaje otwarta.

Manchester United 2:0 (1:0) Chelsea

[7′ Rashford, 49′ Herrera]

Kartki: 33′ Costa, 48′ Cahill, 73′ Herrera, 75′ Rojo, 90′ Fabregas, 90+1′ Ibrahimovic