Everton rozbity! Chelsea coraz bliżej mistrzostwa Anglii

Premier League

Na trzy kolejki do zakończenia sezonu Premier League, zespół włoskiego szkoleniowca, Antonio Conte, pokonał na wyjeździe Everton, 3:0. Głównymi sprawcami takiego obrotu spraw zostali Pedro Rodriguez, Gary Cahill oraz Willian.

Spotkanie na Goodison Park zaczęło się od mocnego uderzenia Calverta-Lewina, który szturmem wdarł się do składu zespołu Ronalda Koemana (dzięki Panie Holender za tak ładnego dzieciaka). Po jego strzale piłka trafiła w słupek, a dobitka Lukaku została zablokowana. Kilka minut później świetną okazję do wyjścia na prowadzenie miał Hazard, ale z ostrego kąta nie był w stanie trafić do bramki Stekelenburga.
W 24. minucie stuprocentową szansę zmarnował Diego Costa. Napastnik strzelił nad poprzeczką. Gdyby nie jego prosty błąd, The Blues mogliby prowadzić 1:0.
Druga część pojedynku nie rozpoczęła się zbyt ciekawie, jednak Moses po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego nie trafił do siatki holenderskiego golkipera. Kilkanaście minut później zrobił to Pedro. Hiszpan uderzył zza pola karnego nie dając szans defensorom i bramkarzowi Koemana. W 79. minucie, kapitan Chelsea, Gary Cahill, zaliczył szóste trafienie w sezonie (z małą pomocą Stekelenburga). Tuż po wejściu na murawę, golkipera Evertonu pokonał Willian. Fabregas podał do Brazylijczyka w polu karnym, a ten pewnym pewnym strzałem rozbił Stekelenburga.

Pomimo dobrej gry w pierwszej połowie, gospodarze zostali rozbici przez piłkarzy ze Stamford Bridge. Nic ciekawego nie pokazali ani Lukaku, ani Ross Barkley (dajcie mi go, to od razu go pocieszę). W następnej rywalizacji (Everton zagra ze Swansea – przyp. red.), Fabiański może mieć sporo pracy.
Chelsea zwycięstwem na Goodison Park powoli zbliża się do mistrzowskiego tytułu. Po piętach drużynie Conte depcze Tottenham. Ostatnie mecze w Premier League zapowiadają się bardzo interesująco.

Everton 0:3 Chelsea (0:0)

[66′ Pedro, 79′ Cahill, 87′ Willian]

Kartki: 35′ Cahill, 38′ Calvert-Lewin, 40′ Azpilicueta, 56′ Costa, 58′ Valencia, 76′ Hazard, 78′ Gueye
[Everton]: Stekelenburg, Holgate, Jagielka, Williams, Calvert-Lewin, Baines, Gueye, Davies, Barkley, Valencia, Lukaku.
[Chelsea]: Courtois, Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Moses, Kante, Matic, Alonso, Pedro, Diego Costa, Hazard.