Ciacha, które powinnyście znać – Chris Gunter

Chris Gunter

Wiele dziewczyn ma słabość do Hiszpanów, Włochów czy Francuzów (niektórym wyborom trudno się dziwić). W kolejnej odsłonie naszego cyklu, przedstawiamy Wam Walijczyka, który już dawno skradł serce jednej z redaktorek (zresztą nie tylko on). Przed Wami sylwetka obrońcy reprezentacji Smoków i Reading – Chrisa Guntera.

Kariera

Chris pochodzi z Newport. W wieku ośmiu lat dołączył do drużyny Cardiff City. Z zespołem ze stolicy Walii podpisał kontrakt w 2006 roku. W pierwszym sezonie zagrał w piętnastu ligowych spotkaniach, a w następnym w trzynastu. Niedługo potem został sprzedany do Tottenhamu. W Premier League zadebiutował w meczu z Evertonem. W 2009 roku został wypożyczony do Nottingham Forrest. Tam wystąpił osiem razy, po czym po kilku miesiącach wrócił do Londynu. Od 2012 roku, Gunter gra w Reading.
Można powiedzieć, że Chris zaliczył dużo juniorskich reprezentacji. Był najmłodszym zawodnikiem (od czasu Aarona Ramseya), który zaliczył występ w reprezentacji Walii U-21 w wieku 16 lat i 299 dni.
W seniorskiej kadrze zadebiutował 26 maja 2007 roku w rywalizacji przeciwko Nowej Zelandii. Zagrał we wszystkich spotkaniach kwalifikacji do mistrzostw świata 2010. Gunter był częścią zespołu Chrisa Colemana, który zajęła czwarte miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach Europy.

Really enjoyed doing a live game yesterday evening for @btsportfootball

Post udostępniony przez Chris Gunter (@chrisgunter2)

Oczyma autorki – dlaczego Chris Gunter?

Na Chrisa zwróciłam uwagę stosunkowo niedawno, jakieś dwa albo trzy lata temu (zdecydowanie za późno). Gunter przyjaźni się z Ramsey’em (mam dużą słabość do Walijczyków. Która z nas nie lubi Christiana Bale’a?) i to pewnie dlatego zwróciłam na niego uwagę. Jeżeli facet ma ładne oczy, to już do niego wzdycham. Takie właśnie ma bohater tego artykułu. Spójrzcie tylko na nie.

Chris Gunter

Życie prywatne

W internecie nie można znaleźć informacji o tym czy Chris jest w stałym związku (ma Aarona i nie chce się z tym afiszować). Wiemy na pewno, że ma brata, na którego ślubie nie mógł być, bo akurat grał w półfinale Euro 2016.
Skoro wywołany już został temat Ramsey’a, to trzeba go także skończyć. Z Gunterem przyjaźnią się już dosyć długo (nie wiemy od kiedy, ale zapewne od czasów juniorskich). Do dnia dzisiejszego pozostają bardzo dobrymi przyjaciółmi.

 

Catching up. Big thanks to @thelablondon for the hats also.

Post udostępniony przez Chris Gunter (@chrisgunter2)

Udostępnij:

Agnieszka Nowak

Zakochana w Arsenalu i historii piłkarskiego Kopciuszka. Od lat wierna fanka Trójkolorowych i Smoków. Nie lubi Arsene’a Wengera (doczekała się jego zwolnienia). Kocha Aarona Ramseya, pomimo jego różnych wybryków z fryzurami. Uwielbia Chrisa Guntera i żałuje, że nie gra w Premier League. Obejrzenie meczu Ligi Mistrzów czy reprezentacyjnego to dla niej katorga. Najchętniej widziałaby wszystkich swoich ulubieńców w barwach jednego z jej ukochanych klubów. Uważa Didiera Deschampsa za "spoko gościa" i podziela jego brak sympatii do Karima Benzema.

You may also like...