Ekstraklasowy przegląd ciach sezonu 2016/17

Ekstraklasowe ciacha

Jeśli jeszcze nie znalazłyście (w co wątpimy) powodów, by co tydzień zasiadać przed telewizorem w celu obejrzenia maratonu z Ekstraklasą, to teraz może przybyć ich wam 23. W najgorszym przypadku obstawiamy co najmniej 10. Przed Wami największe ekstraklasowe ciacha!

Nie sposób byłoby wymienić tegoroczne osiągnięcia każdego z piłkarzy, których pokażemy. Mówiąc szczerze, o niektórych z naszych wybrańców nie piszemy po prostu dlatego, że… nie ma o czym pisać. Nie chcemy przecież psuć wam odbioru widoków informacjami typu „Pan Piękny 1 puścił najwięcej goli w sezonie.”, „Pan Piękny 2 znajdzie dla siebie miejsce w co najwyżej jednej klasyfikacji: antyjedenastce”… Dość! Skupmy się na pozytywach – wielu ekstraklasowiczów do wyglądu dołożyło coś jeszcze.

Marco Paixao

Portugalczyk został królem strzelców wspólnie z Marcinem Robakiem (po 18 bramek). Oto reszta statystyk piłkarza Lechii, zgromadzona przez serwis EkstraStats:
35 meczów; 73% możliwych minut spędzonych na boisku; 3 asysty, 101 strzałów, w tym 40,6% celnych; 44 okazje, z czego 31,8% wykorzystanych

Jan Bednarek

Młody obrońca Lecha zaliczył kapitalny sezon. Liczby mówią same za siebie:
27 meczów (15 czystych kont), z czego 25 pełnych; 71,3% możliwych minut; 9 żółtych kartek; 1 gol, 1 asysta

Kamil Biliński

Piłkarz Śląska zdobył w klasyfikacji kanadyjskiej 16 oczek – złożyło się na to 11 goli i 5 asyst. Co ważne, dokładał je w trudnych dla zespołu momentach i znacznie przyczynił się do utrzymania.

Zdolne te nasze ekstraklasowe ciacha!

No to jak, dla których ligowców czekacie na powrót rozgrywek (14 lipca!)?

Udostępnij:

Joanna Zalewska

Obudź ją w środku nocy, a wymieni ci wyniki drugiej ligi na 5 lat wstecz. Kocha „niszowe” rozgrywki; mając możliwość wyjazdu na trwające równolegle El Clásico i derby Warszawy, spytałaby, za ile pociąg do stolicy. Jej serce skradły reprezentacje Polski (2007), Włoch (2006) i Węgier (2010). Poza tym siedzi głęboko w układach kibicowskich.

You may also like...