Szwed, który pragnie zawojować Premier League, czyli Lindelof w Manchesterze United

Victor Lindelof został kolejnym Szwedem (po Ibrahimoviciu, który już niestety odszedł), który podpisał kontrakt z Manchesterem United. Defensor został sprowadzony z Benfici Lizbona za 31 milionów funtów. My postanowiłyśmy zająć się jego sylwetką z jeszcze innego powodu.

Lindelof w Benfice Lizbona spędził cztery lata i zdobył trzy mistrzostwa Portugalii, Puchar Ligi i Super Puchar. W czasie pobytu na Półwyspie Iberyjskim w sezonie 2016/2017 rozegrał 48 spotkań.

Victor w 2015 roku zagrał w mistrzostwach Europy U21, gdzie reprezentacja Szwecji uległa Portugalczykom dopiero w finale imprezy rozgrywanej dwa lata temu u naszych południowych sąsiadów, czyli u Czechów.
W seniorskiej reprezentacji Lindelof zadebiutował w marcu 2016 roku w towarzyskiej rywalizacji przeciwko Turkom.
W eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku, obrońca pomógł kolegom z drużyny w wygraniu meczu przeciwko Trójkolorowym 2:1 i objęcia prowadzenia w grupie A przez ekipę Anderssona.

Musicie wiedzieć, że nie tylko jedna z naszych redaktorek, kiedy zobaczyła Szweda była podekscytowana tym transferem. Twitterowy profil Manchesteru United pękał w szwach od wieści o Lindelofie (zresztą nie ma co się dziwić).

Jak powiedział sam zainteresowany:

Jestem podekscytowany dołączeniem do United. Jestem gotowy do gry i do pomocy zespołowi w zdobywaniu trofeów.

Szwed na pewno jest wzmocnieniem, na które czekało wielu kibiców United. Z pewnością mecze z udziałem niespełna 23-letniego defensora zbiorą przed ekranami telewizorów nie tylko wiele fanek tego teamu.

victor lindelof, manchester united, premier league

Ciachowy potencjał (już ujawniony) w tym człowieku jest wielki.

victor lindelof, manchester united, premier league

Last game of the season ????????

Post udostępniony przez Victor Lindelöf (@victorlindelof)

[the_ad_placement id=”after-content”]


Niektóre dziewczyny mogą poczuć się rozczarowane, ponieważ Lindelof ma dziewczynę. Jest nią Maja Nilsson. Maja pracuje w marketingu i pisze dla szwedzkiego bloga Femme, gdzie niedawno napisała mały przewodnik po Lizbonie.

Osobiście mam nadzieję, że Szwed pokaże pełen zakres swoich umiejętności i zawojuje ligę angielską (bo dlaczego nie?). Nowy sezon Premier League rusza za dwa miesiące, ale już teraz rozpoczyna się walka o najlepszych piłkarzy w Europie.

Udostępnij:

Agnieszka Nowak

Zakochana w Arsenalu i historii piłkarskiego Kopciuszka. Od lat wierna fanka Trójkolorowych i Smoków. Nie lubi Arsene’a Wengera (doczekała się jego zwolnienia). Kocha Aarona Ramseya, pomimo jego różnych wybryków z fryzurami. Uwielbia Chrisa Guntera i żałuje, że nie gra w Premier League. Obejrzenie meczu Ligi Mistrzów czy reprezentacyjnego to dla niej katorga. Najchętniej widziałaby wszystkich swoich ulubieńców w barwach jednego z jej ukochanych klubów. Uważa Didiera Deschampsa za "spoko gościa" i podziela jego brak sympatii do Karima Benzema.

You may also like...