Piękny gest! Szwedzcy kibice dali bezdomnemu bilet, koszulkę i buty

Szwedzcy kibice pomogli bezdomnemu w Kielcach

W mediach wiele słyszymy o kibolach, których jedynym celem jest niszczyć, bić i uprzykrzać życie innym. Rzadziej mamy okazję czytać o fanach, którzy komuś pomogli lub wykazali się serdeczną inicjatywą. Takich jednak nie brakuje, co zdecydowanie pomaga w odzyskiwaniu wiary w ludzkość! Szwedzcy kibice okazali się mieć wielkie serca i odwdzięczyli się bezdomnemu w Kielcach za jego pomoc w opanowaniu konfliktu, który mógł prowadzić do rękoczynów i zniewagi flagi narodowej.

W czasie oczekiwań na wielkie wydarzenia sportowe często narastają skrajne emocje, które sięgają zenitu. Łatwo wtedy o nieporozumienia. Tak było i tym razem, kiedy w Kielcach rzekomo przypadkowo nadepnięta została przez polskiego kibica szwedzka flaga. Zniewaga, świadoma czy też nie, rozsierdziła obecnych w pobliżu Szwedów, którzy w ramach odwetu chcieli posunąć się do podpalenia flagi polskiej.

Właśnie wtedy pomiędzy wzburzonymi kibicami pojawił się przypadkowy bezdomny, któremu udało się opanować sytuację i uspokoić grupę ludzi. Postawa mężczyzny poruszyła Szwedów do tego stopnia, że nazwali go „bohaterem” i w ramach podziękowania podarowali mu koszulkę reprezentacji Szwecji, buty oraz bilet na mecz z Anglią. Wzruszył ich widok biednego mężczyzny, który nie miał nawet obuwia.

Widzieliśmy, że chodzi bez butów, w samych skarpetkach, a to nie jest w porządku. Nie kosztowało nas to wiele, a on był bardzo szczęśliwy. Było warto.

Powiedział jeden z kibiców, Joel Torpadie.

Jak widać nawet w sytuacjach, kiedy ludźmi targają przeróżne emocje, wielu z nich nadal potrafi współczuć drugiemu, pomóc w potrzebie i w piękny sposób podziękować za dobre chęci. Brawo!

Źródło: AFTONBLADET

Udostępnij:

Agnieszka Miszczak

Zakochana w reprezentacji Chorwacji i piłce nożnej w wydaniu bałkańskim. Jej ulubionymi klubami są Juventus, Dinamo Zagrzeb, darzy sympatią także Real Madryt. Jakiś czas temu pokochała Serie A na zabój. Prawdopodobnie największa fanka Mandżukicia na świecie. Liga Mistrzów to dla niej świętość i chce, aby hymn tych rozgrywek zagrano na jej ślubie zamiast marszu Mendelsona.

You may also like...