Euro U21 & „Szpilki na stadionie”: Hiszpania rozgramia waleczną Macedonię

Hiszpania – Macedonia U21, Gdynia, 17.06, Euro U21

Młodzi Hiszpanie nie dali w Gdyni szans Macedończykom i pokonali ich 5 do 0. Reprezentacja U21 z Bałkanów kilka razy była jednak w stanie poważnie zagrozić przeciwnikom. Spotkanie śledziłyśmy na żywo na stadionie miejskim w Gdyni.

Oprawa i organizacja

Hiszpania – Macedonia U21. Dotarcie na stadion nie było trudne – wystarczyło dostać się w jego okolice komunikacją miejską wykorzystując informacje zawarte w „asystencie kibica”. W pobliżu obiektu w wielu miejscach rozwieszone zostały drogowskazy kierujące kibiców w dobrą stronę a im bliżej byłyśmy, tym większa ilość stewardów i wolontariuszy sama chętnie angażowała się w pomoc i udzielała informacji. Również dostanie się do odpowiedniego sektoru nie było większym problemem, pomimo chwilowej dezinformacji jednego z pracowników imprezy. Nie można powiedzieć, że pod stadionem panował chaos.

Ochrona bardzo restrykcyjnie sprawdzała kibiców przed wpuszczeniem ich na obiekt. Większe torby i plecaki trzeba było pozostawiać w depozycie.

Po meczu kibiców asekurowała policja, która pilnowała porządku aż do dworca.

Impreza upłynęła nam w miłej atmosferze, stadionowi speakerzy informowali także na bieżąco o wszystkich najważniejszych sprawach, najczęściej w czterech językach: polskim, angielskim, hiszpańskim i macedońskim.

Kibice

Kolejny raz nie możemy narzekać ani na kibiców z Polski, ani na przyjezdnych. Wszyscy zdawali się dobrze bawić nie wchodząc sobie w drogę. Miłym zaskoczeniem był dla nas entuzjazm, szczególnie grupy kibiców z Macedonii, którzy pomimo wysokiej przegranej wyśpiewywali deklaracje wierności swoim sportowcom.

Dwie strony „barykady”

Mecz zapowiadał się szczególnie ciekawie, gdyż redaktorka Justyna, jako wierny kibic reprezentacji Hiszpanii, wspierała swoją drużynę – ja zaś zdecydowałam się wspierać słabszą ekipę z Macedonii.

Hiszpanie nie dali szans Macedończykom

Wynik otwarty został w 10. minucie przez Saúla Ñígueza. Piękną piłkę w pole karne posłał mu Gayà a ten przy okazji niesamowitej przewrotki strzelił gola.
Zaledwie 6 minut później Macedończykom do wyrównania brakowało już dwóch bramek, a to za sprawą młodej gwiazdy Realu Madryt, Marco Asensio. Przyznać należy, że strzał był naprawdę zaskakujący.

Tribute to Macedonia ????????

Swoich sił próbowali również piłkarze macedońscy, którzy pomimo katastrofalnego dla nich wyniku, zdawali się z minuty na minutę stawać się jeszcze bardziej walecznymi graczami. Tracone przez nich gole motywowały ich.
Na kolejną zmianę na tablicy, na której wyświetlał się rezultat, czekać musiałyśmy długo, bo prawie 20 minut – padł gol z karnego.

Do przerwy Hiszpanie prowadzili z Macedonią aż 3:0.

Druga połowa była równie jednostronna i należała do jednego Hiszpana, a dokładniej do strzelcy z finału Ligi Mistrzów, czyli do Asensio. Strzelił on 2 bramki, a dorzucając do tego gola z pierwszej części spotkania, do listy swoich osiągnięć dopisać mógł hattricka. Wybrany został zawodnikiem meczu, co nie dziwi prawdopodobnie nikogo, gdyż dostarczył kibicom naprawdę niesamowitych wrażeń.

Składy

Ciacha z bliska

Przyznać trzeba, że zawodnicy z bliska wyglądają jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. Przede wszystkim – są żywi, ruszają się! Na gifach też się ruszają, ale to nie to samo, nieprawdaż? Szczególnie korzystnie w takim porównaniu wypadł Denis Suárez, który na żywo wygląda prawie perfekcyjnie! Niczego nie brakuje także Asensio. Fryzura Hectora Bellerina boli z kolei jeszcze bardziej, gdy widzi się jego uroczą buzię z bliska – Hector, wróć do poprzedniego uczesania! Niektórzy odnotować mogli też nagłe zakochanie w macedońskim piłkarzu grającym z numerem 22. Świetnie wygląda także Macedończyk, David Babunski, ale przyglądanie się mu kiedy cierpi na murawie i nie może oddychać sprawiało, że nasze kobiece (zwłaszcza) serca zatrzymały się.

Galeria z meczu Hiszpania – Macedonia U21

Udostępnij:

Agnieszka Miszczak

Zakochana w reprezentacji Chorwacji i piłce nożnej w wydaniu bałkańskim. Jej ulubionymi klubami są Juventus, Dinamo Zagrzeb, darzy sympatią także Real Madryt. Jakiś czas temu pokochała Serie A na zabój. Prawdopodobnie największa fanka Mandżukicia na świecie. Liga Mistrzów to dla niej świętość i chce, aby hymn tych rozgrywek zagrano na jej ślubie zamiast marszu Mendelsona.

You may also like...