Polskie kluby w europejskich pucharach – znamy rywali Legii, Lecha i Jagiellonii

Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok poznały dzisiaj rywali w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Zawodnicy udadzą się odpowiednio do Finlandii, Macedonii i Gruzji.

Kto z kim?

Legia Warszawa – IFK Mariehamn (Finlandia)

Legia w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zmierzy się z mistrzami Finlandii. Skandynawski klub przeżywa zdecydowanie najlepsze lata w swojej 98-letniej historii. Nie bez powodu Grönvitt zostali okrzyknięci finlandzkim Leicester. Po okresie, gdy na koniec sezonu zajmowali w ligowej tabeli maksymalnie 4 miejsce, jesienią 2016 zdobyli mistrzostwo, wyprzedzając utytułowany HJK Helsinki. Wcześniej w 2015 roku wywalczyli Puchar Finlandii. Obecnie, po 13. kolejce, IFK Mariehamn plasuje się na 3. miejscu.

 

Lech Poznań – FK Pelister (Macedonia)

Rywale Lecha zmierzą się z Kolejorzem w I rundzie eliminacji dzięki zdobyciu Pucharu Macedonii. W poprzednim sezonie uplasowali się na 3. miejscu w 2. lidze, co dało im awans. Sezon 2016/17 ukończyli na 4. miejscu macedońskiej ekstraklasy. Będzie to pierwszy występ FK Pelister na europejskiej arenie od sezonu 2008/09, kiedy to w 1. rundzie eliminacji ulegli popularnej drużynie APOEL FC (0:1 w dwumeczu).

 

Jagiellonia Białystok – Dinamo Batumi (Gruzja)

Dinamo odpadło w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy w sezonie 2015/16 przeciw Omonii Nikozja. Udział w tamtych kwalifikacjach klub zapewnił sobie dzięki zdobyciu wicemistrzostwa kraju (w bardzo skomplikowanym systemie rozgrywek). Teraz, po 17. kolejkach sezonu, Gruzini znajdują się na miejscu, które zmuszałoby ich do udziału w barażach o utrzymanie.

 

Kiedy? Gdzie?

Mecze Legii odbędą się 11/12 oraz 18/19 lipca. Pierwszy mecz mistrzowie Polski rozegrają na wyjeździe.

Nasi przedstawiciele w Lidze Europy pojawią się na boiskach dużo wcześniej. Spotkania przewidziano na 29 czerwca i 6 lipca. I Lech, i Jagiellonia wyjadą na gorące tereny Bałkanów i Kaukazu w rewanżach.

Co z Arką Gdynia?

Polskie kluby w europejskich pucharach reprezentować będzie jeszcze Arka Gdynia. Klub z Trójmiasta zacznie rywalizację w eliminacjach od II rundy. Podopieczni Ojrzyńskiego poznają swoich przeciwników 14 lipca, kiedy to wezmą udział w losowaniu, nie będąc rozstawionym.

Udostępnij:

Joanna Zalewska

Obudź ją w środku nocy, a wymieni ci wyniki drugiej ligi na 5 lat wstecz. Kocha „niszowe” rozgrywki; mając możliwość wyjazdu na trwające równolegle El Clásico i derby Warszawy, spytałaby, za ile pociąg do stolicy. Jej serce skradły reprezentacje Polski (2007), Włoch (2006) i Węgier (2010). Poza tym siedzi głęboko w układach kibicowskich.

You may also like...