Ciacha, które powinnyście znać – Mateo Musacchio

26-latek z typowo latynoską urodą, zarostem i…dziewczyną. Mateo Musacchio to nowy nabytek włoskiego AC Milanu, jednak mi w oko wpadł już podczas gry w Villarreal. Nie mogło go zatem zabraknąć w moim „ciachowym” zestawieniu.

Kim jest Mateo Musacchio?

Jak już wyżej wspomniałam, Mateo Musacchio pod koniec maja został zaprezentowany jako nowy zawodnik AC Milanu. Do tej pory jednak grał w hiszpańskim Villarreal. Przez 7 lat udało mu się wystąpić w jego barwach ponad 190 razy i strzelić 7 bramek. Mateo był także filarem defensywy Żółtej łodzi podwodnej, co nie umknęło uwadze czołowych europejskich drużyn. Oprócz Milanu piłkarzem interesowały się m.in. kluby angielskie.
Musacchio jest wychowankiem River Plate. W pierwszej drużynie zadebiutował już jako 16-latek, a w swoim pierwszym sezonie w tym klubie rozegrał tylko 4 spotkania. Następne lata także nie były zbyt kolorowe, co sprawiło, że Argentyńczyk trafił do Villarreal.
Obrońca gra także w reprezentacji swojego kraju. W drużynach młodzieżowych wystąpił 18-krotnie. W dorosłej kadrze gra od 2011 roku i rozegrał do tej pory tylko 6 spotkań.

Oczyma autorki – dlaczego Mateo Musacchio?

Jak zapewne większość z Was wie, jestem zakochana w hiszpańskiej kulturze i…urodzie. Nie potrafię sensownie wytłumaczyć, dlaczego akurat on mnie urzekł, ale jednym z wielu uzasadnień może być budowa ciała czy zarost.

#tb Summer mood! ????????

Post udostępniony przez Mateo Musacchio (@mateomusacchio5)


Życie prywatne Mateo

Mateo należy do bardzo rodzinnych piłkarzy. Jego bliscy dodają zdjęcia z nim na swoje media społecznościowe. Sam piłkarz na swoim Instagramie woli jednak chwalić się swoją dziewczyną, Irene, która na co dzień jest lekarką. Para spędza ze sobą dosłownie każdą wolną chwilę.

⚡️⚡️⚡️

Post udostępniony przez Mateo Musacchio (@mateomusacchio5)

????⚡️

Post udostępniony przez Mateo Musacchio (@mateomusacchio5)

????

Post udostępniony przez Mateo Musacchio (@mateomusacchio5)

22

Post udostępniony przez Mateo Musacchio (@mateomusacchio5)


Jak podoba Wam się nowy nabytek AC Milanu? My z pewnością będziemy śledzić jego dalsze poczynania!

Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...