„Kobiety z trybuny”: Kim jest Antonella Roccuzzo, żona Leo Messiego?

Znają się od dzieciństwa, razem są od 10 lat, mają dwójkę dzieci. Antonella Roccuzzo i Leo Messi w ubiegłym tygodniu wzięli ślub. Chcecie bliżej poznać wielką miłość i motywację jednego z najlepszych piłkarzy na świecie? Zapraszamy!

Jak się poznali?

Jak wyżej wspomniałyśmy, para zna się dosłownie od dzieciństwa. Kuzyn Anto był przyjacielem Leo Messiego, a ich rodziny przyjaźniły się. Kontakt urwał się w momencie, gdy piłkarz wyleciał do Barcelony. Zakochani spotkali się jednak w 2007 roku, gdy chłopak wspierał Antonellę w trudnych dla niej chwilach i mniej więcej tę datę uważa się za początek ich związku. Po roku bycia parą Leo oświadczył się swojej wybrance, ale para starała się wówczas ukrywać swój związek.

Thiago i Mateo – dwa oczka w głowie Anto

Pierwszy syn narzeczonych urodził się w 2012 roku. Messi przekazał to światu w ulubiony sposób – wkładając piłkę pod koszulkę po zdobytej bramce. Na trybunach Camp Nou siedziała Antonella, która nie kryła wzruszenia. Od momentu narodzin Thiago zarówno kobieta, jak i piłkarz często chwalą się wspólnymi zdjęciami na mediach społecznościowych.
Mateo, czyli drugi syn we wrześniu skończy dwa latka. Za sobą ma już jednak pierwsze wizyty na meczach taty.

Dietetyka i sklep z…butami

Ojciec Antonelli to biznesmen działający w branży spożywczej. Tym tropem poszła również partnerka Leo i w przeszłości zdecydowała się na studia dietetyczne. Od czasu wyprowadzki do Barcelony skupiała się jednak na domu i rodzinie. Do czasu… W maju tego roku Antonella wraz z ukochaną Luisa Suareza otworzyła w Barcelonie sklep z butami argentyńskiej marki Sarkany. Na otwarciu pojawili się niemal wszyscy piłkarze Barcelony ze swoimi partnerkami.

Najważniejszy występ w życiu Leo, czyli ślub

Po dziewięciu latach bycia narzeczonymi Antonella wraz z Messim w końcu zdecydowali się na ślub. Ceremonia okrzyknięta ślubem stulecia odbyła się w mieście, gdzie wszystko się zaczęło, w rodzinnym Rosario. Zaproszono na nią ponad 300 gości, a wśród nich m.in. Neymara, Daniego Alvesa, Carlesa Puyola oraz Xaviego. Zakochani zezwolili także na obecność dziennikarzy przed wejściem do hotelu. Na samym początku ceremonii wystąpił argentyński piosenkarz Abel Pintos, który wykonał ulubioną piosenkę Antonelli. Na nagraniach widać, że szkolna miłość Leo nie kryła wzruszenia. Na Twitterze udostępniony został również link do… transmisji z czerwonego dywanu, na którym regularnie pojawiali się piłkarze wraz z partnerkami. Około 2 w nocy czasu polskiego fani mogli ujrzeć tam świeżo upieczonych małżonków.

Nawet w tym najważniejszym dla siebie dniu, para nie zapomniała o ubogich Argentyńczykach, bowiem poprosiła wcześniej, by zamiast prezentów goście przekazali datki na organizację charytatywną Techo.


Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...