Ciacha, które powinnyście znać – Manuel Locatelli

W wieku 18 lat pokonał Gigi Buffona, dając zwycięstwo swojej drużynie. 5 lat temu skomentował post na profilu Riccardo Montolivo słowami „Chcę być taki jak ty!”, teraz zastępuje go w pierwszym składzie. Kim jest Manuel Locatelli, pomocnik AC Milan i wschodząca gwiazda Serie A?

Piłka klubowa

Manuel Locatelli urodził się w 1998 roku w lombardzkim Lecco. Pobliska Atalanta była pierwszym klubem w karierze Locatelliego. W wieku 11 lat przeniósł się on do AC Milan i po dziś dzień reprezentuje barwy tego klubu.

Premierowe liczby w Serie A

Pierwsze wejście z ławki: 21.04.2016

Pierwsze wyjście od 1. minuty: 14.05.2016

Pierwszy gol: 02.10.2016

Pierwsza czerwona kartka: 25.01.2017

Reprezentacja Włoch

W 2013 roku Locatelli zadebiutował w drużynie U15. Od tamtego czasu pnie się regularnie po kolejnych szczeblach wiekowych reprezentacji Azzurri i niewykluczone, iż już w nadchodzącym sezonie ujrzymy jego grę w dorosłej drużynie.

Debiut Loca w U21 przypadł na 23 marca i mecz przeciw… Polakom (nasi chłopcy ulegli wtedy 1:2). To nie koniec powiązania zawodnika z naszym krajem. W ostatnich tygodniach Manuel brał udział w turnieju UEFA EURO U21 w Polsce. Włosi dotarli tam do półfinału, a pomocnik zagrał 4 minuty w ostatnim meczu grupowym przeciwko Włochom i 29 w półfinałowym starciu z Hiszpanami.

Emozioni che restano impresse nella mente ????⚽ Grazie a tutti di cuore per i messaggi! Sempre Forza Milan ????⚫

Post udostępniony przez Manuel Locatelli (@locamanuel73)

„Emocje, które pozostają odciśnięte w umyśle. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy się ze mną kontaktowali. Na zawsze Forza Milan!” – Locatelli po wygranej 1:0 z Juventusem dzięki jego bramce


Dlaczego właśnie Manuel Locatelli?

O Locatellim po raz pierwszy usłyszałam, gdy znalazł się w kadrze meczowej dorosłej ekipy Milanu. W miarę zbliżania się młodzieżowych mistrzostw zaczęłam analizować każdą mającą w nich wystąpić reprezentację. Internetowe komplikacje najlepszych zagrań Manuela zrobiły na mnie spore wrażenie. Od czasu ujrzenia ich zwracam większą uwagę na formę piłkarza podczas poszczególnych meczów.


Życie prywatne

O Manuelu wspominałyśmy już przy okazji przedstawiania Davide Calabrii, jego najlepszego przyjaciela. Obaj panowie na spółkę z Gigim Donnarummą stanowią w Mediolanie „świętą trójcę” i dowodzą w szatni po wygranych spotkaniach.

Pewnie z prywaty 19-latka bardziej interesuje Was inna kwestia. Jak wyśledziła najlepsza stalkerka w Polsce, Manuel nie ma dziewczyny. Włoski to prosty język, połączenia lotnicze do Mediolanu znajdziecie z wielu polskich lotnisk, wakacyjny sezon w pełni, więc… Żyć nie umierać i iść rezerwować lot!

Udostępnij:

Joanna Zalewska

Obudź ją w środku nocy, a wymieni ci wyniki drugiej ligi na 5 lat wstecz. Kocha „niszowe” rozgrywki; mając możliwość wyjazdu na trwające równolegle El Clásico i derby Warszawy, spytałaby, za ile pociąg do stolicy. Jej serce skradły reprezentacje Polski (2007), Włoch (2006) i Węgier (2010). Poza tym siedzi głęboko w układach kibicowskich.

You may also like...