Dramat młodego piłkarza! Abdelhak Nouri walczy o życie

Zawodnik Ajaksu Amsterdam Abdelhak Nouri walczy o życie po tym, jak zasłabł w czasie sparingowego spotkania z Werderem Brema. Holender miał zaburzenia rytmu serca.

 

Do dramatycznej sytuacji doszło w 72. minucie meczu, gdy Nouri osunął się na murawę, po czym zasłabł. Jeden z kolegów zgłosił, że dzieje się z nim coś złego, a arbiter główny szybko przerwał spotkanie. Do zawodnika przybył sztab medyczny, który sprawnie rozpoczął akcję ratowniczą, trwającą ponad dwadzieścia minut. W tym czasie przybył śmigłowiec, który przetransportował 20-latka do szpitala.

 

 

Tuż po przybyciu helikoptera i przetransportowaniu go do szpitala, na Twitterowym koncie klubu pojawił się komunikat, który sprawił, że z serc kibiców Joden spadł ogromny kamień i mogli odetchnąć z ulgą: Nouri jest w stanie stabilnym, a lekarze utrzymują go w stanie śpiączki. Do zasłabnięcia doszło z powodu zaburzenia pracy serca.

 

Cała redakcja FiS życzy młodemu piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Udostępnij:

Dominika Milarska

Fanatyczka amatorskiego futbolu, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć. Koneser piłki nożnej, nie patrzący na bariery kibicowskie. Kibicująca reprezentacji Niemiec, sympatyzująca także z Duńczykami, Holendrami, Austriakami i Chorwatami. Odkryła Kneževicia prędzej niż Alois Schwartz.

You may also like...