„Kobiety z trybuny″: Sara Carbonero

Hiszpańska dziennikarka sportowa i prezenterka telewizyjna, która dzięki pracy poznała miłość swojego życia. Wspólnie z Ikerem Casillasem, bramkarzem FC Porto i reprezentacji Hiszpanii, wiedzie szczęśliwe życie, wciąż całkowicie oddana swojej pasji. Drogie panie, przed Wami Sara Carbonero!

Kim jest Sara?

Sara urodziła się 3 lutego 1984 roku w Corral de Almaguer. Niewiele wiadomo o jej rodzicach i dzieciństwie. Hiszpanka jednak nigdy nie opowiadała o złych lub trudnych relacjach ze swoją rodziną.

Studia rozpoczęła na Uniwersytecie Madryckim, wybranym przez nią kierunkiem było dziennikarstwo. Jednak dość szybko rzuciła naukę, ponieważ otrzymała propozycję pracy w „Radiu Marca″. Wcześniej w tym samym radiu odbywała staż.

Całkowicie pochłonęła ją praca prezenterki radiowej, lecz nie na długo. Po roku dostała propozycję zatrudnienia w telewizji, w stacji „La Sexta″. Sara pracowała bardzo ciężko, co docenili inni pracodawcy. W 2009 roku podpisała kontrakt z telewizją „Telecinco”, w której pracowała aż do przeprowadzki do Portugalii.

Poznanie Ikera i Mistrzostwa Świata 2010

Sara i Iker poznali się podczas Pucharu Konfederacji w 2009 roku w Republice Południowej Afryki. On przyjechał tam ze swoją drużyną jako mistrz Europy, a ona dla telewizji, dla której pracowała. Mimo że, jak mówią przyjaciele pary, od razu zaczęło między nimi iskrzyć, to spotykać zaczęli się dopiero pół roku później. W 2010 byli już oficjalnie parą.

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata 2010 w RPA. Sara ponownie odwiedziła ten piękny kraj jako dziennikarka sportowa, a Iker przyjechał wywalczyć z drużyną ten prestiżowy tytuł. Udało mu się. 11 lipca 2010 roku Holandia uległa Hiszpanom 0:1, a decydującą bramkę strzelił w dogrywce Andrés Iniesta.

Gdy hiszpański bramkarz ze złotym medalem na szyi podszedł udzielać wywiadu dla telewizji swojej ukochanej, emocje wzięły górę i Iker zrobił to:

Mistrzowski skandal

Podczas wyżej wymienionego Mundialu, na Sarę spadły skandaliczne oskarżenia. Dziennik The Times oskarżył Hiszpankę o, uwaga, rozpraszanie Ikera swoja obecnością za jego bramką, co miało doprowadzić do porażki Hiszpanów ze Szwajcarią. Przez to irracjonalne oskarżenie w mediach wybuchł skandal. Lecz w obronie Sary stanęły jej rodzime media, współpracownice oraz feministki.

Pocałowanie prezenterki przez Ikera Casillasa ucięło falę krytyki, która na nią spadła i rozsławiło jej nazwisko na całym świecie.

Ślub i dzieci

Odnośnie ślubu Sary i Ikera nie ma wielu informacji. Według bliskich pary uroczystość była skromna i odbyła się 20 marca 2014 roku.

Jeszcze przed ślubem, 3 stycznia 2014 roku na świat przyszedł pierwszy synek pary – Martin.
2 tygodnie po porodzie Sara zdecydowała się na umieszczenie zdjęcia z synem w sieci. Napisała przy tym:

Nie wiem, miałam pragnienie, aby podzielić się z Wami tą chwilą. Najpiękniejszą i najważniejszą w moim życiu.

2 czerwca 2016 roku urodził się ich drugi syn, Lucas.

Sara w Internecie

Reklamy

Nie da się ukryć, że w Internecie Sara znana jest bardziej jako żona Ikera niż prezenterka telewizyjna. Jej popularność przekonuje producentów różnorakich produktów i chętnie wykorzystują ją do promocji. Sara zagrała m.in. w reklamie czekolady…

…produktów marki Pantene:

oraz wina.

Kampanie

Sara na swoim Facebooku pokazuje, że często włącza się w różne akcje i kampanie charytatywne. Wzięła udział w akcji, sprzeciwiającej się handlowi ludźmi, a zwłaszcza kobietami, w celu wykorzystania seksualnego.

Hiszpanka ponadto wspiera fundację Cris contra el cancer (Cris przeciwko rakowi). Imię Cris symbolizuje chorych na raka oraz ich rodzinę i bliskich.
Z kampanią „Yo Soy Cris” (Jestem Cris) solidaryzuje się również wiele gwiazd oraz piłkarzy, m.in. Andrés Iniesta.

Cuando nadie me ve

Cuando nadie me ve to internetowy blog dziennikarki. Po polsku oznacza „Kiedy nikt mnie nie widzi”. Sara opisuje na nim swoje poglądy, spostrzeżenia, a także swoje życie oraz to, co robi, kiedy „nikt nie widzi”.

http://sara-carbonero.blogs.elle.es/

Tutaj będę się dzielić częścią mnie, to kawałek życia, którego do tej pory nikt nie widział.

Udostępnij:

Barbara Tereba

Koneserka ligi włoskiej i rodzimej Ekstraklasy, ponadto na żywo ogląda kopaninę w lidze okręgowej. Zna wszystkie piosenki śpiewane przez „Żyletę” i „Curva Sud Milano”, a wśród znajomych ma chłopaka, który czasami trenuje z jej ulubionym piłkarzem. Gdy jej drużyna przegra, to najpierw na nich krzyczy, a dopiero potem analizuje co zrobili źle.

You may also like...