Juan Mata i jego niezwykły czyn

manchester united, premier league

Nie bez powodu Juan Mata jest jednym z najbardziej lubianych piłkarzy na Wyspach. Dzięki wielu swoim wspaniałym gestom stara się pomagać najbardziej potrzebującym. Tak jest również w opisywanym przypadku. Hiszpan zadeklarował, że co tydzień będzie oddawał 1% swojej pensji na rzecz fundacji Common Goal.

W wydanym oświadczeniu Mata wspomina dziadka, który nie przegapił żadnego jego spotkania. Po pogrzebie dziadka, zawodnik zaczął o tym wszystkim co dał mu futbol i rodzina. O tym jakie miał szczęście, że spotkał na swojej drodze wielu ludzi, którzy go ukształtowali. Chciał dokonać czegoś więcej i dlatego związał się z tą świetną inicjatywą.

Docelowo pomocnik chce przekonać innych zawodników, aby dołączyli do tego projektu i utworzyć Common Goal Starting XI. Wszystko zaczyna się od piłkarzy, bowiem to oni muszą dać odpowiedni bodziec do działania.

W zeszłym miesiącu Mata został zaproszony do Indii przez jedną z organizacji charytatywnych. Tam spotkał się z dziećmi ze slumsów z Mumbaju. Po tym wydarzeniu stwierdził, że żadne dziecko nie może żyć w takich warunkach.

„Sposób w jaki pracujemy dla Common Goal ma dla mnie większe znaczenie niż jakiekolwiek trofeum. Jest to coś co może zmienić świat na lepsze” – napisał piłkarz w swoim oświadczeniu.

Celem twórców tej inicjatywy jest, aby w przyszłości 1 procent całego przemysłu piłkarskiego trafiał do futbolowych organizacji charytatywnych.

Udostępnij:

Agnieszka Nowak

Zakochana w Arsenalu i historii piłkarskiego Kopciuszka. Od lat wierna fanka Trójkolorowych i Smoków. Nie lubi Arsene’a Wengera (doczekała się jego zwolnienia). Kocha Aarona Ramseya, pomimo jego różnych wybryków z fryzurami. Uwielbia Chrisa Guntera i żałuje, że nie gra w Premier League. Obejrzenie meczu Ligi Mistrzów czy reprezentacyjnego to dla niej katorga. Najchętniej widziałaby wszystkich swoich ulubieńców w barwach jednego z jej ukochanych klubów. Uważa Didiera Deschampsa za "spoko gościa" i podziela jego brak sympatii do Karima Benzema.

You may also like...