Ciacha, które powinnyście znać – Seweryn Kiełpin

FOT. Pawel Janczyk / 400mm.pl

Jak mówi stare polskie przysłowie – cudze chwalicie, swego nie znacie. Seweryn Kiełpin to polski bramkarz występujący obecnie w Wiśle Płock. Oprócz niezwykłych parad wyróżnia go także wspaniały uśmiech i zarost.

Kariera. Kim jest Seweryn Kiełpin?

Seweryn w wieku 7 lat rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Jego pierwszym klubem była Koszarawa Żywiec. Co ciekawe, nie grał tam jako bramkarz, tylko jako obrońca. Pozycję zmienił 5 lat później. Na początku 2008 roku trafił do Polonii Bytom, gdzie rozegrał tylko 16 spotkań. Zawodnik zdecydował się na wypożycznie do Ruchu Radzionków. Stamtąd trafił do Wisły Płock, w której gra do dziś. W jej barwach zagrał już ponad 100 spotkań.

Oczyma autorki – dlaczego Kiełpin?

Sewi jest piłkarzem niezwykle sympatycznym i miłym dla kibiców. Do tego naprawdę często się uśmiecha, a, jak już wspomniałam, uśmiech ma wyjątkowy. Cechą, która wyróżnia go spośród pozostałych jest na pewno wytrzymałość. Podczas meczu z Pogonią Szczecin Seweryn złamał nos. Krwawienie było tak silne, że zużyto ponad 3 tampony. Fizjoterapeuci zasugerowali mu zmianę, ale on nie chciał o tym słyszeć. Dokończył mecz, a w wywiadzie przyznał, że nie zamierza nawet ubierać specjalnej maski.

 „[…] lubię się gdzieś tam na Instagramie pochwalić swoją dziewczyną”

Zdecydowanie najlepszym wspomnieniem Seweryna z Bytomia nie była sama gra w klubie. W tym mieście poznał bowiem miłość swojego życia. Jego partnerka – Kinga Kachel – studiuje chemię na Politechnice Śląskiej. Para niedawno była razem na Malediwach. Zakochani pochwalili się wspólnymi zdjęciami z wakacji na Instagramie.

#hej #salwa #cześć To co dobre szybko się kończy.. ????????☀️ czas wracać do roboty ????⚽️⚽️????????

Post udostępniony przez Seweryn Kiełpin ???? (@sevi_goalie)


Od dawna wiadomo, że największym idolem bramkarza jest Iker Casillas. Przez to para porównywana jest do słynnego hiszpańskiego golkipera i jego ukochanej – Sary.

Ja Ikerem będę na pewno! A czy dziewczyna Sarą? Ostatnio jej puszczałem ten wywiad, jak po mistrzostwach Casillas całował Sarę, to nawet trochę się wzruszyła, powiedziała że fajnie by było przeżyć coś takiego. Ale ona akurat studiuje chemię, a nie dziennikarstwo, więc… to może nie wypalić.

#hej #salwa #cześć z moimi dwiema walentynkami ????????????????

Post udostępniony przez Seweryn Kiełpin ???? (@sevi_goalie)


Najlepszy przyjaciel Seweryna – śnieżnobiała akita inu

Bardzo trudno znaleźć na Instagramie piłkarza zdjęcie, na którym nie ma jego ukochanego psa. Z Kibą nie rozstaje się praktycznie nigdy. Powtarza, że trzeba cieszyć się każdą chwilą ze swoim psem, bo jedyną jego wadą jest to, że żyje za krótko.

A co Kiełpin lubi robić w wolnym czasie? Wywnioskujcie sami…

#hej #salwa #cześć Tańczyć każdy może ????????????????????????

Post udostępniony przez Seweryn Kiełpin ???? (@sevi_goalie)

Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...