Marcos Alonso bohaterem Chelsea

Mistrzowie Anglii w fantastycznym spotkaniu pokonali jednego z lokalnych rywali, Tottenham, 2:1. Po nieudanym starcie rozgrywek, Chelsea zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty.

Pomimo widocznej przewagi na boisku ekipy Mauricio Pochettino, to Chelsea do szatni schodziła bardziej radosna. Już w 5. minucie, Alvaro Morata nie zdołał trafić do siatki Hugo Llorisa. Hiszpan główkował kilka metrów obok słupka. Dwa uderzenia obok bramki Thibaut Courtois oddał Harry Kane. Sierpień to nie jest szczęśliwy miesiąc dla tego napastnika.
Na pewno bardziej uśmiechnięty od Anglika był Marcos Alonso, który w 24. minucie pokonał francuskiego golkipera Tottenhamu. Pomocnik oddał uderzenie, którego Lloris nie był w stanie obronić (zresztą mało który bramkarz mógłby skutecznie interweniować przy tej sytuacji).
Dobra gra w defensywie The Blues nie pozwoliła na wyrównanie wyniku w pierwszej odsłonie spotkania.
Druga część rywalizacji to kolejne szarże Kogutów. Pomimo wielu prób, bramka wyrównująca padła dopiero w 82. minucie. Zdobył ją (niestety dla niego i drużyny) wchodzący z ławki rezerwowych Michy Batshuyai. Christian Eriksen dośrodkowywał z rzutu wolnego, a z interwencji Belga wyszedł strzał do własnej bramki.
Sześć minut później ponownie na wyprowadzenie mistrzów Anglii wyprowadził Alonso. Akcja zaczęła się od błędu Victora Wanyamy. Kenijczyk stracił futbolówkę na własnej połowie, przejął ją Pedro i podał do 26-latka. Ten płaskim uderzeniem pokonał Llorisa.

Debiut na Wembley dla Tottenhamu nie był wymarzonym. Zawodnicy Pochettino starali się jak mogli, ale same starania nigdy nie przyniosą trzech punktów. Tym razem to podopieczni Antonio Conte cieszyli się ze zwycięstwa. Niedzielne popołudnie pokazało nam, że bohaterem może być każdy w zespole The Blues. Pod nieobecność Diego Costy (który nie pogra już długo w Chelsea) i kontuzjowanego Edena Hazarda, dziś został nim Marcos Alonso.

Tottenham 1:2 Chelsea (0:1)

[24′, 88′ Alonso; 82′ Batshuayi (sam.)]

Kartki: 30′ Rudiger, 31′ Dier, 38′ David Luiz, 51′ Vertonghen, 87′ Alonso, 89′ Kane

Składy:
[Tottenham]: Lloris, Trippier (90+1′ Janssen), Alderweireld, Vertonghen, Davies (80′ Sissoko), Dier (68′ Son-Heung min), Wanyama, Dembele, Eriksen, Dele Alli, Kane.
[Chelsea]: Courtois, Christiansen, David Luiz, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Bakayoko, Alonso, Moses, Morata (78′ Batshuyai), Willian (78′ Pedro).