Polacy na zapleczu niemieckiej Ekstraklasy – Tag 3

Arminia liderem, walka w Norymberdze, zwycięskie beniaminki i masa pięknych bramek – tak w wielkim skrócie można przedstawić trzecią kolejkę 2. Bundesligi. Po obszerną relację zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Znany z gry w Borussii Dortmund, czy chociazby w VfB Stuttgart Kevin Großkreutz otworzył wynik w meczu pomiędzy SV Darmstadt a FC St. Pauli Hamburg. Tuż obok niego na listę strzelców wpisał się Tobias Kempe i wprowadzony na boisko Yannick Stark. Przyjezdni zmarnowali wiele szans, w tym jedną z najbardziej dogodnych – arbiter prowadzący mecz podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z gracz gospodarzy. Jednak Sami Allagui nie wykorzystał stałego fragmentu gry.

Erzgebirge Aue po trzech kolejkach zdobywa pierwszą punktową zdobycz – w Brunszwiku wywalczyli remis, który doprowadził do podziału punktów. Dimitrij Nazarov popisał się świetnym strzałem, cała defensywa Eintrachtu patrzyła się bezradnie, jak piłka wpadała do siatki. Golkiper nie był w stanie przerwać jej lotu.
Zmiana wyniku dała dodatkowego napędu dla gospodarzy i po niecałych 120 sekundach doprowadzili do remisu, dzięki strzałowi Salima Khelifiego. Mecz przemawiał minimalnie za przyjezdnymi z Aue, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Skrót meczu Eintracht Brunszwik – Erzgebirge Aue:

Powyższy tweet chyba najbardziej oddaje emocje związane z meczem rozgrywanym w Dreźnie. Rzecz jasna z perspektywy miejscowego Dynama. Dla przyjezdnych z Sandhausen był to najlepszy mecz, jaki do tej pory rozegrali.

Jest to pierwsza porażka S.G.D. w tym sezonie. Ale jakże dotkliwa… Leart Paqarada w 25 minucie rozpoczął strzelaninę, którą dokończono w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Piłkę w siatce umieszczali: Lucas Höler (71′), Haji Wright (79′), oraz Nejmeddin Daghfous (89.).

Bramka Learta Paqarady:

Leart Paqarada Goal HD – SG Dynamo Dresden 0-1… przez football365life2

To spotkanie z pewnością nie będzie zbyt dobrze zapamiętane przez Marcela Seegerta. Defensor na boisku spędził zaledwie 14 minut, po czym musiał je opuścić ze względu na odniesiony uraz – pomocnik gospodarzy i kapitan SVS, Marco Hartmann, podczas jednej z walk w powietrzu uderzył z łokcia w twarz Seegerta. 23-latek z murawy schodził z krwawiącą twarzą.

1.FC Kaiserslautern zakończył tę kolejkę po raz trzeci bez pełnej zdobyczy punktowej – w sobotę przegrał na wyjeździe z Fortuną Düsseldorf 0:2, dotychczas zebrali raptem (!) jeden punkt. Ofensywa, podobnie zresztą jak blok defensywny, nadal gra poniżej oczekiwań.

Fortuna mogłaby wygrać ten mecz z większą ilością strzelonych goli, jednakże zazwyczaj trochę brakowało, aby umieścić piłkę w siatce.

Skrót meczu Fortuna Düsseldorf – 1. FC Kaiserslautern:

MSV Duisburg odwróciło losy spotkania, zgarniając pierwszy komplet oczek w tym sezonie. Zebry pokonały na wyjeździe 1. FC Heidenheim. Moritz Stoppelkamp doprowadził do wyrównania w 61 minucie, a bramkę gwarantującego pełną pulę punktów zdobył Borys Tashchy pięć minut później.

Ten weekend zdecydowanie na plus dla beniaminków. Prócz MSV pierwsze trzy oczka zebrały SSV Jahn Regensburg i Holstein Kiel. Jahnelf do Ratyzbony powrócili po wygranej w derbach z FC Ingolstadt. Strzelanie rozpoczęło się w 27. minucie, po błędzie bramkarza. Stan 1:0 dla przyjezdnych utrzymywał się do 52 minuty, a po godzinie gry to gospodarze prowadzili 2:1. Ostatnie dwadzieścia minut to bezbłędne show w wykonaniu „Aufsteigera“ z Bawarii.

W Kilonii działo się zupełnie inaczej – jako pierwsi wypowiedzieli się przyjezdni z Fürth. Jednak jedna bramka nie wystarczyła. Dzięki golom Marvina Duckscha, Dominika Schmidta i Dominicka Drexlera gospodarze osiągnęli triumf. Była to pierwsza wygrana od 30. maja 1981 roku.

Trzecim meczem, a także spotkaniem na szczycie, była potyczka 1. FC Nürnberg i Unionu Berlin w Norymberdze. Obie drużyny miały wiele do powiedzenia, jednak po ostatnim gwizdku na tablicy widniał wynik 2:2, co było najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Skrót meczu 1. FC Nürnberg – Union Berlin:

Trzecią kolejkę zmagań kończyły derby w Bielefeld, gdzie miejscowa Arminia podejmowała VfL Bochum. Mecz od samego początku był pełen emocji, obu zespołom zależało na wygranej, jednakże Schüco Arena to niepodbity teren – die Blauen nie pozwolili ofensywie VfL pokonać ich golkipera, chociaż w drugiej połowie brakowało naprawdę niewiele. Wynik nie uległ zmianie, a w Bielefeld lider zostaje przynajmniej do piątku!

Ciacho kolejki

Florian Neuhaus. Bohater pierwszej kolejki (to dzięki niemu Fortuna uratowała sobie punkt). W sobotę popisał się drugim trafieniem w tym sezonie, a od początku sobotniego meczu z Czerwonymi Diabłami był bardzo aktywny. W dodatku chyba wolny! Panie, co Wy na to?😉

piątek 18.08, godz 18:30

• SV Darmstadt 3:0 St. Pauli

[9’Kevin Großkreutz, 49’Tobias Kempe (k.), 82′ Yannick Stark]
    Artur Sobiech (Darmstadt) po 69 minutach opuscil boisko, Waldemar Sobota (St. Pauli) rozegral 81 minut.

[43′ Ihlas Bebou, 76′ Florian Neuhaus]
    Adam Bodzek (Fortuna) na boisku zameldował się w 79 minucie. Kacper Przybyłko (FCK) nadal nie wrócił do sprawności.

• 1. FC Heidenheim 1:2 SV Duisburg

[59′ Robert-Nesta Glatzel, 61′ Moritz Stoppelkamp, 66′ Borys Tashchy]
    Mathias Wittek – pełen mecz, w 55′ otrzymał żółtą kartkę. Denis Thomalla (obaj FCH) jest nieobecny z powodu operacji. Termin powrotu jest nieznany.

niedziela 20.08, godz 13:30

• FC Ingolstadt 2:4 SSV Jahn Regensburg

[27′ Joshua Mees, 52′ Sonny Kittel, 57′ Marvin Matip, 73′ 79′ Jann George, 90+3′ Jonas Nietfeld]

• Holstein Kiel 3:1 SpVgg Greuther Fürth

[17′ Jürgen Gjasula, 25′ Marvin Ducksch, 32′ Dominik Schmidt, 76′ Dominick Drexler (k.)]

• 1. FC Nürnberg 2:2 Union Berlin

[46′ Simon Hedlund, 56′ Cedric Teuchert, 66′ Sebastian Polter, 90′ Hanno Behrens]

poniedziałek 21.08, godz 20:30

• Arminia Bielefeld 2:0 VfL Bochum