Polacy na zapleczu niemieckiej Ekstraklasy – Tag 4

1. FC Nürnberg zalicza wpadkę z korzyścią dla Fortuny Düsseldorf, która na najbliższe kilkanaście dni stała się nowym liderem ligi. Pierwsze przełamania w cieniu „niesprawiedliwości” futbolowego świata. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie czwartej kolejki 2. Bundesligi!

Dzięki zwycięskiemu trafieniu Yannicka Starka SV Darmstadt w piątek wracało do domu jako tymczasowy lider 2. Bundesligi z kolejnym (trzecim) kompletem punktów.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły w środkowej części boiska do dominację, bramkarze do około dwudziestej minuty nie mieli zbyt wiele roboty. Dość niespodziewanie, po błędzie defensywy, Zebry wyszły na prowadzenie za sprawą gola Moritza Stoppelkampa. Jednakże gospodarze zbyt długo nie cieszyli się prowadzeniem – po niecałym kwadransie bramkę wyrównującą zdobył młody oraz świeżo nabyty talent Lilien, Marvin Mehlem. Emocje towarzyszyły do samego końca, a upragnione zwycięstwo nadeszło na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu spotkania.

Równolegle do wydarzeń w Duisburgu, rozgrywano także potyczkę w Fürth pomiędzy Greutherem a FC Ingolstadt. Gospodarze po trzech kolejkach nie zdobyli ani jednego punktu i ten stan rzeczy się utrzymał – spadkowicz z Bawarii odniósł skromne zwycięstwo 1:0 po golu Sonny’ego Kittela. Kleeblätter jako jedyni w lidze pozostają bez punktów.

Największa niespodzianka tej kolejki wydarzyła się w sobotę, a dokładniej w Aue, gdzie miejscowe Erzgebirge podejmowało gości z Norymbergi. Dla Fiołków ten mecz był ważny nie tylko ze względu na to, że zdobyli pierwszy komplet punktów w tej kampanii – była to także pierwsza wygrana Erzgebirge nad 1.FC Nürnberg w historii starć tych drużyn. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Dominik Wydra (60′), Dimitrij Nazarov (73′)oraz Pascal Köpke (77′). Wynik zamknął Kevin Möhwald zdobywając bramkę honorową w 87. minucie spotkania.

Skrót meczu Erzgebirge Aue – 1.FC Nürnberg:

Spotkanie dwóch beniaminków zakończyło się zasłużonym triumfem gości. SSV Jahn Regensburg musiał uznać wyższość Holstein Kiel, przez co kibice drużyny z Ratyzbony muszą jeszcze poczekać na wygraną na swoim terenie. Jednakże bramka Marvina Knolla z 43. minuty może choć trochę osłodzić owe oczekiwanie. Z kolei sympatycy ekipy z Kilonii mogą być zadowoleni ze swojej drużyny – po czterech kolejkach 2. Bundesligi Bociany mają 7 punktów.

W ostatnim sobotnim meczu St. Pauli mierzyło się z 1. FC Heidenheim, które do domu wróciło bez punktów po porażce 0:1. Szanse stały po obu stronach, całe spotkanie mogłoby mieć zupełnie inny przebieg, gdyby przyjezdni wykorzystali chociażby wręcz idealną okazję z 48. minuty, gdzie Nikola Dovedan posłał piłkę tuż obok słupka. Po meczu (po tej okazji również) mógł tylko i wyłącznie pluć sobie w brodę.

Jedyną bramkę zdobył Johannes Flum. Na gola trzeba było czekać niemal do samego końca – Niemiec trafił do siatki w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Trzy drużyny po czterech kolejkach mają 10 oczek, jednakże to Fortuna Düsseldorf przynajmniej do 9 września będzie liderem ligi. Duży udział w tym miała niedzielna wygrana nad SV Sandhausen. SVS odniosło pierwszą porażkę w obecnych rozgrywkach, w dodatku na własnym boisku. Rouwen Hennings, niewątpliwy bohater spotkania, sprawił sobie jeden z lepszych prezentów urodzinowych (które ma właśnie dziś, w poniedziałek; wszystkiego najlepszego!) – zdobył bramkę, która w dodatku dała komplet punktów na wyjeździe. Prócz niego piłkę w siatce umieścili Lucas Höler (22′) oraz Ihlas Bebou (51′).

Hitowa partia pomiędzy Unionem Berlin a Arminią Bielefeld na remis. Mecz od pierwszych minut obfitował w ogromne emocje – gdyby nie golkiper Arminii Steven Skrzybski mógłby się cieszyć z trzeciej bramki w sezonie. Warto wspomnieć o świetnej akcji poprzedzającej próbę Niemca –Sebastian Polter odegrał piętką do znajdującego się w pobliżu bramki Skrzybskiego. Spotkanie było warte oglądania – nie bez przyczyny ten mecz został określony mianem „spektaklu”. Obie drużyny kreowały masę sytuacji podbramkowych, dlatego remis jest chyba najlepszym wynikiem, w dodatku odzwierciedla równe szanse obu zespołów. Aż ciężko uwierzyć, że w minionej kampanii Arminia miała problemy!

Skrót hitu czwartej kolejki 2. Bundesligi:

VfL Bochum odniósł pierwszą wygraną w tym sezonie ligowym, Dynamo przegrywa drugie spotkanie z rzędu. Dwoma trafieniami popisał się kapitan VfL, Felix Bastians (16′ i 27′ po rzucie karnym). Bramkę dającą zwycięstwo zdobył Lukas Hinterseer (88′). Dla przeciwników trafiali: Philip Heise (11′) i Aias Aosman (77′).

Rozgrywki ligowe tuż przed przerwą reprezentacyjną kończyło starcie 1. FC Kaiserslautern oraz Eintrachtu Brunszwik. W roli faworytów stawiano przyjezdnych, którzy swoją przewagę udowadniali przez większą część spotkania. Jednakże futbol nie zawsze bywa sprawiedliwy, o czym BTSV właśnie się przekonało.

Niewątpliwym bohaterem Czerwonych Diabłów został Gervane Kastaneer – młodzieżowy reprezentant Holandii na dziesięć minut przed końcem meczu doprowadził do wyrównania, które zagwarantowało drugi punkt dla FCK w tych rozgrywkach.

Ciacho kolejki

Marvin Mehlem. Niewielki wzrostem oraz doświadczeniem Niemiec pokazał nam się z bardzo dobrej strony, zdobywając swoją pierwszą bramkę w profesjonalnym futbolu. Z perspektywy całego spotkania była ona niezmiernie ważna – zmotywowała drużynę SV Darmstadt do dalszej walki o komplet punktów.

piątek 25.08, godz 18:30

• MSV Duisburg 1:2 SV Darmstadt

[25′ Moritz Stoppelkamp, 35′ Marvin Mehlem, 88′ Yannick Stark]
    Artur Sobiech (Darmstadt) rozegrał 88 minut, zaliczył także ważny przechwyt przy bramce wyrównującej wynik meczu.

[90+3′ Johannes Flum]
    Waldemar Sobota (St. Pauli) rozegrał pełną partię, podobnie jak Mathias Wittek z FCH. Klubowy kolega Wittka, Denis Thomalla, nieprzerwanie jest nieobecny.

niedziela 27.08, godz 13:30

• VfL Bochum 3:2 Dynamo Drezno

[11′ Philip Heise, 16′ 27′ (k.) Felix Bastians, 77′ Aias Aosman 88′ Lukas Hinterseer]

• SV Sandhausen 1:2 Fortuna Düsseldorf

[22′ Lucas Höler, 51′ Ihlas Bebou, 90′ Rouwen Hennings]
    Adam Bodzek (Fortuna) rozegrał pełny mecz, w którym ujrzał także pierwszy żółty kartonik (63′).

• Union Berlin 1:1 Arminia Bielefeld