„Kobiety z trybun”: Yolanthe Sneijder-Cabau

Aktorka, prezenterka telewizyjna i działaczka charytatywna – a prywatnie żona Wesley’a Sneijdera i mama Xessa. W cyklu kobiety z trybun Yolanthe Sneijder-Cabau!

Trudne dzieciństwo

Urodziła się 19 marca 1985 roku na Ibizie. Ma hiszpańsko – holenderskie pochodzenie, jej ojciec był Hiszpanem, a matka Holenderką. Jej rodzina jest naprawdę duża, ma siedmioro rodzeństwa. Dzieciństwo Yolanthe nie było beztroskie. Ojciec, nazywany „King of Ibiza” był właścicielem wielu lokali na wyspie. Niestety, popadł w kłopoty finansowe, co wpędziło go w uzależnienie od narkotyków. Przemoc w domu zmusiły matkę do powrotu z dziećmi do Holandii.

Na wielkim i małym ekranie

W 2004 roku zadebiutowała w filmie „Snowfever”. Zagrała także w takich filmach jak „Pain&Gain”, „STUK!”, czy krótkometrażowym, nominowanym do nagrody Gouden Kalf „Turkse chick”. Pojawiła się też w holenderskim komediodramacie Voetbalvrouwen, opowiadającym o życiu WAGs w Holandii, często porównywany do „Footballers’ wievs” produkcji brytyjskiej. W plebiscycie na najseksowniejszą holenderkę holenderskiego „For Him Magazine” wygrywała aż 3 razy, w latach 2006 – 2009.

Aktualnie prowadzi program „Reunited w telewizji RTL 4. W programie Yolanthe doprowadza do spotkania dwóch bliskich osób, które z różnych powodów, takich jak wojna, choroba, adopcja lub pobyt w więzieniu, spotykają się ponownie. Nie uczestniczy jednak tylko w samym spotkaniu, dowiaduje się także co dzieje się z ludźmi po powrotach do bliskich. Nagrania były dla aktorki bardzo emocjonalne. Yolanthe cieszy się, że w ten sposób może sprawiać ludziom radość i uświadamia sobie, co posiada i czym tak naprawdę jest tęsknota.

Filming in this beautiful country! #Thailand #MyCrew #CoolGuys #Reunited #NewTVShow #LoveLife ❤️

Post udostępniony przez Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau)

Z rodziną nie tylko na zdjęciu

Yolanthe i Wesley są ze sobą w związku do 2009 roku. Ślub wzięli 17 lipca 2010 roku we włoskiej Toskanii. Syn pary, Xess Xava Sneijder urodził się 15 października 2015 roku. Ma również świetny kontakt z synem piłkarza z pierwszego małżeństwa jednenastoletnim Jessey’im. Macierzyństwo dla Yolanthe jest wspaniałym doświadczeniem, mimo że, jak sama mówi, że nie zawsze jest kolorowo. Para nie zdecydowała się na zatrudnienie niani całkowicie świadomie – woleli zająć się synem sami, a liczne rodzeństwu Yolanthe, w razie potrzeby, chętnie pomaga w opiece.

Time flies.. #4YearsAgo ❤️ Wes I love you!!

Post udostępniony przez Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau)

Two perfect little angels 👼🏼 👼🏼 #LoveThemToPieces

Post udostępniony przez Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau)

Przeciwko krzywdzie najsłabszych

Yolanthe jest jedną z założycielek organizacji „Free a girl”, której głównym celem jest zwalczanie prostytucji wśród dzieci oraz młodych ludzi do 23 roku życia, głównie na terenach Azji, Brazylii oraz Holandii. Zajmują się ratowaniem dziewcząt z prostytucji, zapewniając im pomoc prawną oraz wsparcie w znalezieniu zatrudnienia. Starają się również zwiększyć świadomość istnienia problemu w społeczeństwie i potrzebie zapobiegania mu. Organizują liczne akcje charytatywne, zbierając w ten sposób niezbędne środki finansowe, angażując w to jak najwięcej lokalnych partnerów.

Biznes w dawnych stronach

Małżeństwo założyło w tym roku restauracje na Ibizie. „XaXa”, jak nazywa się lokal, jest miejscem w którym państwo Snejider dzielą się z gośćmi smakami ulubionych dań, skosztowanych w ciągu ich licznych podróży po świecie. Oprócz wykwintnej kuchni, oferują także „elektryzującą rozrywkę” w postaci pokazów muzyczno – tanecznych, codziennie w innym klimacie. Restauracja zlokalizowana jest na plaży Cala Tarida, bliskiej sercu Yolanthe – tam właśnie się urodziła i zna każdy jego zakątek.

Udostępnij:

Ola Okurowska

Piłkę nożną ma we krwi. Zbieżność jej imienia ze słynnym Del Piero podobno nie jest przypadkowa. Żyje według zasady: „Najpierw mecz, potem mecz”. Lubi rozkładać sędziowskie decyzje na czynniki pierwsze. Od Euro 2008 wiernie wspiera reprezentację Hiszpanii, ze szczególnym uwzględnieniem pewnego Dzieciaka.

You may also like...