Polacy na zapleczu niemieckiej Ekstraklasy – Tag 5

Greuther Fürth punktuje, Arminia Bielefeld zalicza wpadkę na własnym terenie, Waldemar Sobota z pierwszym trafieniem w rozgrywkach, a Fortuna Düsseldorf kończy tę kolejkę jako lider – to tylko część wydarzeń z boisk 2. Bundesligi. Serdecznie zapraszamy do podsumowania!

Greuther Fürth przerywa passę bez zdobyczy punktowej, jednakże daleko im do formy z poprzedniej kampanii. W piątek, w pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej „Kleeblätter”, zdobyli swój pierwszy punkt w obecnych rozgrywkach 2. Bundesligi, a sposób, w jaki dorobili się tego oczka, wywołuje sensację. Bramkę wyrównującą zdobyli na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu. Akcja zaczęła się normalnie, wyglądała jak większość kontrataków. Jednakże przed polem karnym zdobywca gola, Philipp Hofmann, wspomógł sobie… ramieniem.

Dużo w ofensywie mieszał, pozyskany na zasadzie wypożyczenia z VfB Stuttgart, Julian Green, aczkolwiek „uczciwe” szanse były marnowane. Przeciwny zespół miał także wiele okazji do zmiany wyniku, jednak nie byli w stanie tego wykorzystać. Mimo to nie można zaprzeczyć, że Drezdeńczycy byli lepsi w tym spotkaniu.

Skrót meczu Dynamo Drezno-SpVgg Greuther Fürth:

Greuther po tej kolejce zmienił coacha. Od poniedziałku drużynę z Fürth prowadzi 53-letni Chorwat, Damir Burić. W przeszłości pracował z Hajduk Split i Admira Wacker.

Równolegle do wydarzeń z Drezna odbywał się mecz pomiędzy przebywającym w kryzysie 1. FC Heidenheim a SSV Jahn Regensburg. Beniaminek wykorzystał słabszą formę rywali, ogrywając FCH na ich własnym terenie 3:1. Owy rezultat zepchnął drużynę z Heidenheim na pozycję barażową. Przed ponad 10 tysiącami kibiców Marvin Knoll, Joshua Mees i Marco Grüttner doprowadzili do drugiej wygranej Ratyzbończyków w obecnych rozgrywkach. Jedynym trafieniem dla gospodarzy popisał się Dominik Widemann, a jego gol przez dwie minuty był uznawany jako bramka kontaktowa. Dwie minuty później było już 1:2, a tuż przed końcowym gwizdkiem Grüttner wbił ostatni „gwóźdź” do trumny piłkarzy Franka Schmidta.

Arminia Bielefeld zaprzepaściła możliwość powrotu na fotel lidera, dostając tęgie lanie od MSV Duisburg. Na SchücoArena w Bielefeld w sobotę padło zaskakujące 4:0 dla przyjezdnych. Cauly Oliveira Souza i jego Doppelpack oraz Moritz Stoppelkamp i Kingsley Onuegbu byli katami z Duisburga.

Imponujący triumf beniaminka nad Arminią Bielefeld:

Hannes Drews zaliczył dobry debiut jako coach Erzgebirge Aue, pokonując spadkowicza, FC Ingolstadt 2:1. Erzgebirge miało niewiele szans podbramkowych, Pascal Köpke i Sören Bertram popisali się skutecznością i efektywnością, doprowadzając do triumfu. Gol kontaktowy Darío Lezcano przyszedł jednak za późno – kibice na Audi Sportpark wciąż czekają na zwycięstwo na swoim terenie.

1. FC Kaiserslautern nadal czeka na pierwszy triumf w tym sezonie ligowym. W sobotnie popołudnie przegrali na wyjeździe z drugim beniaminkiem, Holstein Kiel, przez co ich sytuacja jest nadal nieciekawa – „Czerwone Diabły” zajmują 17. lokatę z dwoma punktami.

Skrót meczu pomiędzy Holstein Kiel a 1. FC Kaiserslautern:

Spotkanie Fortuny Düsseldorf oraz Unionu Berlin bez wątpienia zalicza się do jednego z hitów tej kolejki. Z murawy jako zwycięscy oraz liderzy tabeli schodzili gospodarze.

Strzelanie rozpoczęło się w 17. minucie, a zainicjował je Marcel Sobottka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Berlińczycy próbowali zagrozić Raphaelowi Wolfowi, jednakże ich strzały były, rzecz jasna do czasu, naprawdę niegroźne.

Przyjezdni straty zaczęli nadrabiać po zmianie stron. Najpierw trafił Damir Kreilach, potem, bardzo nieszczęśliwie, Kaan Ayhan. Na sześc minut przed końcem podstawowego czasu wyrównał nowy nabytek Fortuny, Takashi Usami. W doliczonym czasie znać o sobie dał nam Florian Neuhaus i znów dzięki niemu „F95” cieszyła się z kompletu punktów.

Skrót spotkania Fortuna Düsseldorf-Union Berlin:

Na antenie Eleven Sports można było oglądać zmagania SV Darmstadt, którego zawodnikiem jest Artur Sobiech. Podejmowali na swoim boisku VfL Bochum. Pomimo początkowego prowadzenia gospodarzy, tuż po zakończeniu spotkania na tablicy widniało 2:1 dla gości. Bramka Aytaça Sulu (24′) nie wystarczyła. Dla gości trafiali: Dimitris Diamandakos (81′) oraz Robbie Kruse (86′).

Goście już od początku szturmowali bramkę Daniela Fernandesa, jednakże zazwyczaj czegoś im brakowało. To coś odnaleźli dopiero w ostatnich dziesięciu minutach.

W spotkaniu doszło do dość kuriozalnej sytuacji, która dla nas jest godna pochwały!:

Ostatni niedzielny mecz zakończył się podziałem punktów. Na Eintracht-Stadion w Brunszwiku punktami podzielił się miejscowy Eintracht oraz SV Sandhausen. Gdyby nie golkiperzy obu zespołów końcowy rezultat mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Mirko Boland (48′, Eintracht) i Philipp Klingmann (83′ SVS) zdobywcami bramek.

Piąty tydzień z 2. Bundesligą kończył przyjazd St. Pauli do Norymbergi. Sympatyków Polaków na zagranicznych boiskach zapewne ucieszy premierowe, oraz jedyne w meczu, trafienie Waldemara Soboty. Pomocnik wykorzystał błędy defensywy. 1. FC Nürnberg nie było w stanie zmienić stwarzanych okazji na bramkę (a mieli ich zdecydowanie więcej), jednakże tak się nie stało i pretendent do triumfu na zapleczu niemieckiej Ekstraklasy musiał uznać wyższość rywali.

Bramka Waldemara Soboty:

0-1 Waldemar Sobota Goal Germany 2. Liga 11… przez goal_live

Ciacho kolejki

Dimitris Diamantakos, pomimo tego, że wahałyśmy się nad trzeciokolejkowym ciachem, Florianem Neuhasem. Jednakże stwierdziłyśmy, że tym razem dwudziestoletni pomocnik musi ustąpić miejsca swojemu starszemu koledze. Z pewnością znajdzie się fanka futbolu, która z chęcią zawiesi oko na zdobywcy kontaktowej bramki z meczu SV Darmstadt – VfL Bochum.

[68′ Marvin Knoll, 86′ Dominik Widemann, 88′ Joshua Mees, 90+4′ Marco Grüttner]
    Mathias Wittek pełna partia, Denis Thomalla nadal nieobecny w kadrze FCH.

[44′ Steven Lewerenz, 62′ Sebastian Andersson, 90+3′ Manuel Janzer]
    Kacper Przybyłko (FCK) powrócił do gry po kilku miesięcznej absencji, pojawiając się na boisku w 76. minucie.

niedziela 10.09, godz 13:30

• Eintracht Brunszwik 1:1 SV Sandhausen