Przegrany De Boer i strzelający Kane, czyli podsumowanie 4. kolejki Premier League

Niektórzy mogli się zastanawiać jak z kolejnym przeciwnikiem poradzi sobie Chelsea, Manchester United czy Arsenal. Jeszcze inni myśleli o Crystal Palace, które nie ma najlepszego początku sezonu. Dzięki naszemu podsumowaniu rozwiejejmy wszystkie Wasze wątpliwości i rozterki.

Gol kolejki: Harry Kane (Tottenham)

Napastnik na pewno bardzo się cieszył, że sierpień już się skończył. Wraz z końcem miesiąca skończyła się strzelecka niemoc Anglika w Premier League. W meczu przeciwko Evertonowi, Kane zdobył swoje setne trafienie. Jordan Pickford nie miał najmniejszych szans na obronienie tego strzału.

Mecz kolejki: Leicester – Chelsea

Aktualny mistrz Anglii zmierzył się na King Power Stadium z mistrzem sezonu 2015/16. Pierwsza połowa rywalizacji nie była tak pasjonująca jak wielu kibiców obu drużyn mogłoby przypuszczać. Alvaro Morata przegrywał pojedynki z Wesem Morganem, ale do czasu. W 41. minucie, Cesar Azpilicueta dośrodkował piłkę do hiszpańskiego napastnika, a ten oddał strzał głową.
Pięć minut po wznowieniu gry do siatki futbolówkę wpakował N’Golo Kante. Francuz oddał płaskie uderzenie, z którym Kasper Schmeichel mógł sobie poradzić. Honorowe trafienie dla Lisów zdobył Jaime Vardy.

Ciacho kolejki: Jamaal Lascelles (Newcastle)

Lascelles zdobył jedynego i zwycięskiego gola dla ekipy Rafy Beniteza. Angielski defensor wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i dzięki temu mógł na bramkę Łukasza Fabiańskiego (a wyglądał przy tym całkiem nie najgorzej).
Jeżeli ktoś wygląda tak jak Anglik, to nie trzeba więcej pisać. Trzeba tylko patrzeć.

Well earned 3 points and clean sheet. Always nice to score too, boys and the fans superb all game 👏🏽 #NUFC

Post udostępniony przez Jamaal Lascelles (@lascelles16)

Rozczarowanie kolejki: Frank De Boer

Były już holenderski szkoleniowiec Crystal Palace nie zawojował Premier League. Zespół z Selhurst Park przegrał wszystkie cztery spotkania pod wodzą De Boera, nie zdobywając ani jednej bramki i tracąc siedem. Władzom klubu w końcu skończyła się cierpliwość. Wśród kandydatów do objęcia stanowiska po Holendrze jest były szkoleniowiec reprezentacji Anglii, Roy Hodgson.

Piąta seria spotkań to przede wszystkim rywalizacja dwóch klubów ze stolicy: Chelsea i Arsenalu (17.07, 14:30). Manchester United, który ostatnio stracił punkty zagra przeciwko Evertonowi (17.09, 17:00).