Harry Kane bohaterem Tottenhamu

W środowy wieczór fani zespołów Tottenhamu i Borussii mogli obejrzeć świetne spotkanie (nie pod względem podejmowanych przez sędziego decyzji). Ostatecznie to Koguty zwyciężyły 3:1 pomimo, że nie byli faworytami tej rywalizacji.

Kibice zgromadzeni na Wembley stworzyli niesamowitą atmosferę. Tym samym odpłacili się im piłkarze. Już w 4. minucie meczu na prowadzenie wyprowadził Tottenham, Son Heung-min. Koreańczyk otrzymał podanie od Christiana Eriksena, przebiegł przez pół boiska i wykorzystał błąd Sokratisa. Kilka minut później swój debiut w barwach Borussii przypieczętował Andrij Jarmolenko. Shinji Kagawa wystawił Ukraińcowi piłkę, a ten uderzył nad Hugo Llorisem.
15. minuta to początek popisu Harry’ego Kane’a. Anglik przepchnął Nuriego Sahina i z ostrego kąta zaliczył trafienie, którego nie powstydziłby się Cristiano Ronaldo czy Leo Messi.
W końcowce pierwszej połowy błędnie jedna z sytuacji ocenił sędzia liniowy. Futbolówka po strzale Christiana Pulisicia znalazła się w siatce. Arbiterowi przydałyby się okulary, gdyż nie zauważył, że spalonego przy tej okazji nie było. W 56. minucie miało miejsce podobne wydarzenie. Tym razem to Pierre-Emerick Aubameyang zdobył gola, którego nie uznano.
60. minuta to druga bramka Kane’a. Eriksen podał piłkę w pole karne do napastnika, a ten strzelił pod nogami Łukasza Piszczka.
Peter Bosz przeprowadzał zmiany, które nie przynosiły zamierzonego efektu. Wydawało się, że to gospodarze jeszcze trafią do bramki Romana Burkiego, ale nic takiego także się nie stało.
W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Jan Vertonghen.

Tottenham 3:1 Borussia (2:1)