Do przerwy dwa zera, czyli podsumowanie 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy

LOTTO EKSTRAKLASA

10. kolejka Ekstraklasy upłynęła pod znakiem bezbramkowych pierwszych połów. Aż w sześciu z ośmiu meczów zawodnicy obu drużyn nie zdobyli bramek od pierwszej do czterdziestej piątej minuty. Nie była to też kolejka gości. Pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem ekip gospodarzy. Co jeszcze działo się w tej kolejce? Koniecznie sprawdźcie nasze podsumowanie!

Piłkarz kolejki

Nie zawsze to napastnik przesądza o wyniku meczu. Tym razem to bramkarz Górnika Zabrze, Tomasz Loska, miał decydujący wpływ na wynik spotkania. W spotkaniu z Pogonią, 21-latek obronił rzut karny Ádáma Gyurcsó z 43 minuty, a do końca meczu popisał się kilkoma znakomitymi paradami. I mimo jednej puszczonej bramki, golkipera zabrzan nie można nie wyróżnić!

tomasz loska

Piast Gliwice 0:1 (0:0) Arka Gdynia

[50′ Siemaszko]

Śląsk Wrocław 2:0 (2:0) Lech Poznań

[25′ Pich, 45+5′ (kar.) Robak]

Lech dobrze rozpoczął mecz i dominował przez pierwsze 5 minut, a potem… Potem grał już tylko Śląsk. Wrocławska drużyna przypieczętowała swoją przewagę bramką Roberta Picha w 25 minucie. Poznaniacy nie potrafili się w żaden sposób przeciwstawić. W doliczonym czasie pierwszej części gry, po rzucie karnym byłego zawodnika Lecha Marcina Robaka, Śląsk prowadził już 2:0. Do końca meczu ekipa Jana Urbana kontrolowała spotkanie. Wygrywając Wrocławianie podtrzymali passę meczów bez porażki na swoim stadionie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:0) Lechia Gdańsk

[48′ Szeliga, 90+6′ Iancu (kar.) – 60′ Wolski]

Pogoń Szczecin 1:2 (0:0) Górnik Zabrze

[88′ Zwoliński – 51′ Wieteska, 66′ Kądzior]

Korona Kielce 2:1 (1:1) Wisła Kraków

[37′ Górski, 56′ Cvijanović – 31′ Carlitos Lopez)

Zagłębie Lubin 1:0 (0:0) Sandecja Nowy Sącz

(80′ Kubicki)

Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0) Legia Warszawa

(87′ Cernych)

Spotkanie dwóch najlepszych drużyn zeszłego sezonu miało być hitem kolejki. Niestety, mecz nie utrzymał mistrzowskiego poziomu. Obie ekipy grały bardzo chaotycznie, notowały dużo strat oraz niecelnych podań. Przewagę w posiadaniu piłki miała Legia, jednak brakowało jej skuteczności. Jagiellonia mimo kilku wyprowadzonych kontr, nie finalizowała swoich akcji celnymi strzałami. Dopiero w końcówce meczu szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z Białegostoku, strzelając bramkę zza szesnastki, przechylił Fedor Cernych.

Cracovia 1:3 (0:0) Wisła Płock