Ciacha, które powinnyście znać – Joaquín Correa

Joaquín Correa

Joaquín Correa zwrócił ostatnio swoim golem na 2:2 przeciwko Liverpoolowi uwagę wielu przedstawicielek płci pięknej. Co wiemy o dotychczasowej karierze przystojnego Argentyńczyka i jakie dajemy mu szanse na zawojowanie piłkarskiego świata?

Kariera piłkarska…

…klubowa

Joaquín Correa urodził się w północnej Argentynie, a pierwszy profesjonalny klub odnalazł w La Placie. W wieku 18 lat zadebiutował w Club Estudiantes de La Plata, a 2 lata później – w 2014 – strzelił dla tej samej ekipy pierwszego gola. Pomocnik w swoim ostatnim sezonie w Ameryce Południowej zdobył jedynie trzy gole (co było i tak najlepszym wynikiem w jego dotychczasowej karierze), ale na jego ściągnięcie zdecydowała się włoska Sampdoria. Pierwszy sezon w Europie okazał się kompletnym niewypałem, jednak w drugim Correa występował już znacznie bardziej regularnie. Zaliczył trzy bramki, i, co ciekawe, za każdym razem, kiedy wpisywał się na listę strzelców, Sampdoria… przegrywała spotkanie.

Cierpiąca po stracie wielu gwiazd (w tym Grzegorza Krychowiaka) Sevilla FC dokonała latem 2016 transferu Joaquína za 13 milionów euro. Czyni go to jednym z najdroższych sprowadzonych do stolicy Andaluzji zawodników. Tym razem debiutancki sezon w zespole okazał się dla piłkarza szczęśliwy. W 33 występach zaliczył on bardzo przyzwoite 8 goli. W tym sezonie w lidze wchodzi na boisko jak na razie tylko z ławki. Joaquín fantastycznie wprowadził się za to do sezonu 2017/18 Ciachowej Ligi Mistrzów. Podczas zremisowanego 2:2 meczu przeciw Liverpoolowi wpisał się na listę strzelców po sprytnym zachowaniu w polu karnym, zdobywając ostatnią bramkę wieczoru. Niewykluczone, że na dzisiejsze spotkanie przeciwko NK Maribor wybiegnie w pierwszym składzie. Wszyscy przed telewizory!

Un poco de 🎮 #pretemporada 💪🏼

Post udostępniony przez Joaquin Correa (@tucucorrea)

…i reprezentacyjna

Joaquín w kadrze Argentyny zadebiutował 9 czerwca tego roku w meczu towarzyskim z Brazylią. Albiceleste wygrali ten mecz 1:0, a zawodnik Sevilli rozegrał całą drugą połowę. Kilka dni później jego team rozgromił Singapur 6:0, a jedna z bramek powędrowała na konto naszego dzisiejszego ciacha. 1 września w zremisowanym bezbramkowo z Urugwajem meczu eliminacyjnym do MŚ w Rosji rozegrał… minutę. Argentyna będzie musiała mocno się postarać, by awansować na mundial.

Życie prywatne

Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że na instagramie Joaquína nadzwyczaj często gości pewna kobieta. Lepsza część informacji? To jego mama. Belen, bo tak ma na imię rodzicielka naszego wybranka, została mamą po raz trzeci (ma jeszcze syna Luisa Natalio) 16 czerwca 2015, rodząc córeczkę. Jest to kolejna stała bywalczyni kont na profilach społecznościowych Joaquína, a z Waszych, jak i naszych ust, wydobywa się właśnie charakterystyczne „awwww!”.

Viejita 👩‍👦🌟

Post udostępniony przez Joaquin Correa (@tucucorrea)

La sobrina más linda 😍beli👑

Post udostępniony przez Joaquin Correa (@tucucorrea)

Kolejnym ważnym osobnikiem w życiu młodego piłkarza jest… buldog. Nie dość, że to nie dziewczyna, to jeszcze widok pięknego mężczyzny ze zwierzętami roztapia serce. Nie będziemy narzekać, prawda?

😂🤣👅🎱

Post udostępniony przez Joaquin Correa (@tucucorrea)

Udostępnij:

Joanna Zalewska

Obudź ją w środku nocy, a wymieni ci wyniki drugiej ligi na 5 lat wstecz. Kocha „niszowe” rozgrywki; mając możliwość wyjazdu na trwające równolegle El Clásico i derby Warszawy, spytałaby, za ile pociąg do stolicy. Jej serce skradły reprezentacje Polski (2007), Włoch (2006) i Węgier (2010). Poza tym siedzi głęboko w układach kibicowskich.

You may also like...