Conte mistrzem zmian, czyli Chelsea wygrywa z Atletico

Okazały, nowy stadion Atletico tym razem nie pomógł gospodarzom wygrać z bardzo ważnym rywalem. Rywalem byli podopieczni Antonio Conte, którzy dzięki golom Alvaro Moraty i Michy’ego Batshuyai zwyciężyła na niełatwym terenie, 2:1.

Początek pierwszej połowy przebiegał pod dyktando Chelsea. Eden Hazard robił co chciał z defensywą ekipy Diego Simeone. Można powiedzieć, że po kontuzji Belga nie było ani śladu. Pomocnik rozgrywał akcje lub sam próbował pokonać Jana Oblaka. Dopiero w 36. minucie Rojiblancos stworzyli sytuację zagrażającą bramce Thibaut Courtois.
W 39. minucie niezbyt inteligentnie w polu karnym zachował się David Luiz. Brazylijczyk przy dośrodkowaniu z kornera trzymał koszulkę Lucasa Hernandeza. Sędzia Cakir podyktował rzut karny, którego wykonawcą był Antoine Griezmann. Francuski napastnik oddał pewne uderzenie. Prowadzenie w doliczonym czasie gry mógł podwyższyć Saul.
Druga część spotkania to kolejne ataki z obu stron. W 60. minucie z takiego ataku zwycięsko wyszedł Morata. Hiszpan otrzymał podanie od fantastycznie dysponowanego tego dnia Hazarda i główkował. Po raz kolejny obrońcy gospodarzy nie pokazali się z najlepszej strony. Chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Cesc Fabregas. Była to stuprocentowa szansa.
Potyczka była wyrównana. Żadna z drużyn nie chciała oddać inicjatywy drugiej, jednak takie momenty także się zdarzały. Szkoleniowcy zespołów w międzyczasie wprowadzali na boisko zawodników, którzy mogliby odmienić losy meczu. Taką zmianę przeprowadził Antonio Conte.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry drogę do siatki Oblaka znalazł Batshuyai. Marcos Alonso zagrał na środek pola karnego, a tam czekał już reprezentant Belgii.
Na pewno wielu kibiców Atletico mogło nie być zadowolonych z takiego wyniku. Liczyli na wygraną swoich ulubieńców, jednak to przyjezdni mieli trochę więcej szczęścia. Zresztą mina Diego Costa wyrażała więcej niż tysiąc słów.

Atletico 1:2 Chelsea (1:0)