Eliminacje EURO U21 we Włoszech: Polska remisuje z Finlandią na stadionie Widzewa

Polska - Finlandia U21

Eliminacje do Mistrzostw Europy U21 w 2019 roku we Włoszech. Młodsze Orzełki z początkiem września pokonały Gruzinów 0:3, a niedawno wybrany, nowy selekcjoner – Czesław Michniewicz – zaliczył tym samym świetny debiut. Strzelali Bartosz Kapustka i Dawid Kownacki. Po wysokim zwycięstwie młodzieżowej kadry Biało-Czerwonych z Gruzją przyszedł czas na Finlandię.

Mecz rozegrany został na nowym stadionie Widzewa w Łodzi, który wcześniej ostatni raz gościł polską (seniorską) kadrę 7 lat temu. Spotkanie Polaków z Ukrainą zakończyło się wtedy remisem.

Nowy obiekt Widzewa, mieszczący ponad 18 tys. kibiców, tym razem nie zgromadził co prawda imponującej ilości kibiców (stadion nie był zapełniony nawet w połowie), doping robił jednak wrażenie już od pierwszych minut. Jesteśmy optymistkami, dla których szklanka zawsze jest do połowy pełna 😉

Polska - Finlandia U21, stadion Widzewa w Łodzi nie wypełnił się nawet do połowy

Tego samego nie można już niestety powiedzieć o grze naszych młodzieżowych reprezentantów. Polacy szybko, bo w 7. minucie, zdobyli pierwszego gola i otworzyli wynik – Finowie zdążyli odpowiedzieć na strzał Biało-Czerwonych jeszcze szybciej… Minutę później wyrównali na 1:1. Od tamtej chwili reprezentacja Polski U21 prezentowała się coraz gorzej. Pierwsza połowa upłynęła nam pod znakiem przeróżnych nieporozumień między polskimi młodymi piłkarzami – często marnowali okazje i podania, którymi mogli je sobie stworzyć.

Początek drugiej odsłony spotkania w Łodzi przyniósł jeszcze więcej rozczarowań – Kaan Kairinen dał prowadzenie Finom. Szczęśliwie, negatywne emocje towarzyszyły nam tylko do tego momentu. Niedługo później radość sprawił nam włączony przez Czesława Michniewicza do gry Paweł Tomczyk. 2:2 dla Polski! Zaledwie trzy minuty później za faul Jensena na Michalaku arbiter podyktował rzut karny. Do „egzekucji” podszedł Dawid Kownacki i zmienił wynik na 3:2. Był to drugi gol zawodnika Sampdorii tego wieczoru.

Niestety, na reakcję Finów nie trzeba było długo czekać – w 76. minucie bramkę odnotował Fredrik Jensen, a asystował mu poprzedni fiński strzelec – Kairinen.

Polska 3:3 Finlandia (U21)

[7′ Kownacki, 8′ Dahlström, 61′ Kairinen, 68′ Tomczyk, 71′ Kownacki (k.), 76′ F. Jensen]

Kartki: 28′ Ala-Myllymaki