Ciacha, które powinnyście znać – Maciej Makuszewski

ciachowy pojedynek Polski z Kolumbią

Ślub, transfer do Lecha Poznań, debiut w reprezentacji Polski, ciąża żony. To był szalony rok dla Macieja Makuszewskiego. Kim jest jeden z najlepszych piłkarzy LOTTO Ekstraklasy? Zapraszamy do lektury!

Kariera: klubowa i reprezentacyjna

Pierwszym klubem Macieja była lokalna Wissa Szczuczyn, w której grał aż sześć lat. Następnie przeniósł się UKS SMS Łódź. Pierwszym sygnałem dla klubów Ekstraklasy były jednak lata spędzone w Suwałkach. To tam pomocnik nabrał doświadczenia. Uznany został nawet za najlepszego piłkarza drużyny w rundzie jesiennej, co sprawiło, że zaczął poważnie zastanawiać się nad przejściem do lepszego klubu. Ostatecznie w 2010 roku przeszedł do Jagiellonii Białystok. Na Podlasiu również spisywał się bardzo dobrze. Sezon zakończył z dziewiętnastoma występami ligowymi.
Kolejnym klubem w karierze Maćka był rosyjski Terek Grozny. Zadebiutował tam dość szybko, bo 22 września 2012 roku. Potem jednak nie było już tak kolorowo, bowiem większość czasu spędzał na ławce. Sytuację obserwowała gdańska Lechia, która w 2014 roku zdecydowała się na wypożyczenie (a potem wykupienie) piłkarza. W Gdańsku Makuszewski się odrodził. Przez dwa sezony wystąpił w 54 spotkaniach i zdobył 9 bramek.
Na końcu stycznia ubiegłego roku został na 1,5 roku wypożyczony do portugalskiego klubu – Vitória Setúbal, a następnie do Lecha Poznań. Obecnie Maki jest podstawowym zawodnikiem poznańskiej drużyny.

25 sierpnia 2017 roku Makuszewski został powołany do reprezentacji Polski na eliminacyjne mecze z Danią i Kazachstanem. Wystąpił w obu tych spotkaniach. W starciu z Kazachstanem zaliczył asystę przy trafieniu Arka Milika.

Życie prywatne

Maciek poznał swoją obecną żonę jeszcze, gdy grał w Jagiellonii. Para zaręczyła się w 2013 roku, a po powrocie piłkarza do Polski, zamieszkała razem. Oliwia, wybranka Makuszewskiego, w 2015 roku została wicemiss Podlasia oraz wzięła udział w wyborach na Miss Polski 2015. Udało jej się awansować do finału.
W czerwcu 2016 roku para wzięła ślub. Ceremonia odbyła się w Białymstoku, a udział w niej wziął sam… Zenon Martyniuk, który prywatnie jest wielkim kibicem Jagiellonii.
Niedawno Makuszewscy ogłosili, że w styczniu na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko. Wszystko wskazuje na to, że będzie to syn.

Kochanie 100 lat ! ❤️ Kocham was ❤️ @mrsmakuszewska

Post udostępniony przez Maciej Makuszewski (@makuszewski_17)

❤️ @mrsmakuszewska

Post udostępniony przez Maciej Makuszewski (@makuszewski_17)

#4years #love #couple @mrsmakuszewska

Post udostępniony przez Maciej Makuszewski (@makuszewski_17)

Zarówno piłkarz, jak i jego żona uwielbiają podróżować. W ubiegłym roku odpoczywali na Malediwach, a obecnie wylecieli na krótki urlop do Dubaju.


Jeśli do tej pory ktoś wątpił w to, że Maciek jest człowiekiem, który uwielbia się bawić, po tym filmiku już nie będzie.

 

Udostępnij:

Weronika Owsiany

Wielbicielka piłki hiszpańskiej. Od lat zakochana w FC Barcelonie (więc raczej nie naśmiewaj się z Dumy Katalonii w jej towarzystwie). Nad życie kocha Marca Bartrę i 80% pozostałych Hiszpanów grających w piłkę.

You may also like...