Liga Mistrzów. Dramat po neapolitańsku – urazy Insigne i Hysaja, zmarnowany karny

Słaby mecz Neapolu, siła Manchesteru City. Liderzy Premier League pokonują u siebie liderujący we Włoszech Neapol 2:1.

Jeśli kibice Napoli mieliby określić dzisiejszy mecz ich drużyny z Manchesterem City jednym słowem, tym słowem byłoby „tragedia”. The Citizens z rywalami robili zupełnie to, co chcieli – a pierwszą bramkę strzelili już w 9. minucie. Akcja, którą wykreowali sobie gospodarze była brylantem w dziedzinie piłkarskiej kreatywności. Chwilę później, z perspektywy Neapolu, nie było lepiej. Ze środka boiska w pole karne pod bramkę gości podana została piłka, którą oddalić od bramki próbował Elseid Hysaj. Odbił ją głową tak niefortunnie, że potoczyła się pod nogi Kevina De Bruyne. Belg ustawił się i z impetem dośrodkował do idealnie ustawionego na około metr przed bramką Gabriela Jesusa – wynik zmienił się na 2:0.

Jeśli ktokolwiek ma nadzieję, że to już koniec upokorzeń i dramatów liderującego w Serie A Napoli, jest w dużym błędzie. W 38. minucie los dał Neapolitańczykom szansę na częściowe odrobienie strat w postaci podyktowanej jedenastki. Do rzutu karnego podszedł Dries Mertens i kompletnie zepsuł okazję na 2:1 strzelając w sam środek bramki. Zrobił tym samym ogromną przysługę Edersonowi, który nie musiał nawet rzucać się do obrony, czym być może zaoszczędził sobie dodatkowego siniaka.

W drugiej połowie Napoli próbowało się obudzić, to jednak niewiele pomogło. W 73. minucie podyktowany został dla gości kolejny karny, który z pozytywnym efektem wykonał Diawara.

Kontuzja Lorenzo Insigne i Elseida Hysaja

Mecz nie dość, że zakończył się dla Napoli porażką, to zainicjował niepokojące urazy dwóch kluczowych dla Neapolitańczyków piłkarzy. Włoskie media donoszą, że Lorenzo Insigne zdjęty z boiska został zapobiegawczo ze względu na problemy z mięśniem i najbliższe doby zadecydują, czy będzie mógł zagrać w sobotnim hicie Napoli z Interem.
Problem może mieć również Elseid Hysaj po starciu z Davidem Silvą, które wymagało interwencji sztabu medycznego.

Manchester City 2:1 Napoli