Liga Mistrzów. Zwycięstwo Mourinho naprzeciwko rodaków

Komplet zwycięstw w dzisiejszym spotkaniu w Teatrze Marzeń zanotował Manchester United, pokonując Benficę Lizbona, 2:0. Tym samym piłkarze Mourinho z kompletem punktów prowadzą w grupie A.

Początek pierwszej połowy nie należał do tych imponujących. Pomimo tego, że piłkarze Czerwonych Diabłów byli dla obrony Benfiki nieuchwytni, to nie mogli ich pokonać. Szansę na to miał w 15. minucie, Anthony Martial, kiedy to litewski sędzia Mazeika podyktował jedenastkę. Francuz strzelił bardzo niepewnie, a Mile Svilar bez trudu obronił to uderzenie.
Po pół godzinie gry, belgijski golkiper zespołu ze stolicy Portugalii miał już za sobą kilka udanych interwencji. Nawet jego rodak, Romelu Lukaku nie był w stanie go pokonać. Zrehabilitować się próbował także Martial. W 38. minucie jego rajd powstrzymał jeden z obrońców gości.

Gdy wydawało się, że oba zespoły wejdą do szatni z bezbramkowym remisem, swój niecny plan uknuł Nemanja Matić. Serbski pomocnik huknął z trzydziestu metrów, a futbolówka odbiła się od pleców Svilara.
Druga część spotkania to popis nieskuteczności zawodników Rui Vitórii. Dwie z tych okazji zmarnowali Diego Gonçalves i Raúl Jiménez. Pierwszy zmusił Davida De Geę do wysiłku, a drugi trafił tylko w słupek.
W 70. minucie kolejną szansę zmarnował Lukaku, który uderzając z ostrego kąta nie miał prawa pokonać osiemnastoletniego bramkarza. Po kilku chwilach od wejścia na boisko Marcusa Rashforda, młody Anglik wywalczył rzut karny. Po wielu namowach podopiecznych Jose Mourinho, do wykonania tego jakże ważnego fragmentu gry podszedł Daley Blind. Holenderski defensor nie miał większych problemów z pokonaniem Svilara.
Czerwone Diabły może nie zdominowały drużyny z Portugalii tak jak oczekiwałby od nich menadżer, ale za to zdobyły cenne trzy punkty i wygrały swój kolejny, dziewiętnasty mecz w europejskich rozgrywkach.

Manchester United 2:0 Benfica (1:0)