Liga Mistrzów. Tottenham Hotspur bije Real Madryt na Wembley

Tottenham Hotspur

Co za wieczór na Wembley! Tottenham Hotspur pokonał Real Madryt 3:1 w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/18. Dublet ustrzelił Dele Alli, jedną bramkę dołożył Christian Eriksen, a honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Cristiano Ronaldo.

Początkowe fragmenty spotkania upłynęły pod znakiem nieśmiałych ataków obu ekip. W 10. minucie Christian Eriksen znalazł się w sytuacji sam na sam z Kiko Casillą po podaniu Harry’ego Kane’a, jednak źle przyjął piłkę i defensorzy Realu nie mieli problemów z jej wybiciem. Niespełna 60 sekund później Kane starał się przelobować golkipera Królewskich, ale włożył w uderzenie za mało siły. W pierwszym kwadransie to Anglicy byli bardziej konkretni w swoich działaniach, a wyższość ostatecznie udowodnili w 27. minucie. Kierran Trippier inteligentnie zacentrował w kierunku Dele Alliego, a ten z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Zawodnicy ze stolicy Hiszpanii starali się szybko odpowiedzieć. Dwie okazje miał Cristiano Ronaldo, z którym dobrze radzili sobie obrońcy Kogutów. Strzał głową Sergio Ramosa również nie przyniósł rezultatu. Początek drugiej odsłony był zadziwiająco spokojny, tak jakby Realowi nie zależało na odrobieniu strat. Bierna postawa zemściła się w 56. minucie. Dele Alli przedryblował kilku obrońców, a następnie kopnął piłkę, która po rykoszecie od Ramosa wpadła do siatki obok bezradnego Casilli.

Nieco po godzinie gry było już 3:0. Kane idealnie dograł do Eriksena i Duńczyk ze spokojem sprawił, że Wembley eksplodowało po raz kolejny. Oszołomieni Królewscy pogodzili się z wizją porażki i nie szturmowali bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa. Jedyny groźny atak w drugiej połowie podopieczni Zinedine’a Zidane’a zamienili szczęśliwie na bramkę honorową. Niewidoczny przez resztę meczu Ronaldo najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. Na nic zdał się jednak gol Portugalczyka. Tottenham zasłużenie zapisał na swoim koncie trzy punkty i zaskakująco przewodzi w grupie H, dzięki czemu zapewnił sobie awans.

Tottenham Hotspur 3:1 (1:0) Real Madryt