Liga Mistrzów. Ciężki mecz Sportingu z Juventusem na remis

Liga Mistrzów: Sporting - Juventus. Ciężki mecz na remis

Juventus zadbał, aby dla kibiców Starej Damy Halloween było naprawdę straszne. Punkty w Lizbonie trafiły do obydwóch drużyn.

Kryzys formy Juve, jak widać, nie został zażegnany. Przez całe spotkanie Bianconeri dawali powody do rozczarowania. Na prowadzenie już w pierwszej połowie wyszli gospodarze zostawiając swoich faworyzowanych rywali w tyle. Piłkarze Starej Damy próbowali, jednak w znakomitej większości przypadków, dokładniej – prócz jednego, bez skutku.

W 20. minucie z dystansu ostro wprost w ręce Gianluigiego Buffona wystrzelił Gelson Martins. Włoskiemu bramkarzowi udało się jednak odbić piłkę, która odleciała wprost pod nogi Bruno Césara, który dał Sportingowi prowadzenie 1:0. Goście długo nie byli w stanie zmienić wyniku. Widoczny był ich brak skuteczności. Według wielu kibiców, Juventus nie grał tak, jak ich do tego przyzwyczaił. Inną sprawą jest, że zmotywowani byli również zawodnicy Sportingu.

W drugiej połowie Juve wydawało się powoli budzić z letargu. Jednak nie prędko wynik został wyrównany. Dopiero w 79. minucie sprawy w swoje ręce wzięli Juan Cuadrado i Gonzalo Higuaín. Kolumbijczyk ze spokojem podał do Pipity sprzed pola karnego, co ten bez problemu zamienił w gola.

Sytuacja w tabeli grupy D nadal nie jest jasna. Największe szanse na awans do dalszych rozgrywek mają FC Barcelona i Juventus.

Sporting 1:1 Juventus