Dominacja Manchesteru City trwa w najlepsze

Do dwóch wielkich bitew przygotowywali się dzisiaj fani czterech drużyn: dwóch z Manchesteru i dwóch z Londynu. W ostatecznym rozrachunku lepsi w obu starciach byli miejscowi: Arsenal uległ The Citizens, a Chelsea pokonała Manchester United.

Przez pierwsze minuty spotkania na Etihad Stadium, to Arsenal wydawał się lepszym zespołem. Groźną sytuację wypracowali jednak gospodarze. Za krótkie podanie Kevina De Bruyne mogło spowodować pomyłkę Sergio Aguero.
Belg nie popełnił błędu w 19. minucie meczu. Chwilę wcześniej przy jego strzale skutecznie interweniował Petr Cech. Przy drugiej okazji nie wyszło to już tak znakomicie jak wcześniej i pomocnik Manchesteru City po technicznym uderzeniu pokonał doświadczonego golkipera Kanonierów.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, goście mogli wyrównać stan rywalizacji. Aaron Ramsey oddał zbyt lekki cios w stronę Edersona.
Niedługo po przerwie, Nacho Monreal faulował w polu karnym Raheema Sterlinga i sędzia Micheal Olivier wskazał na jedenasty metr. Argentyńczyk uderzył w lewy róg, Cech rzucił się w przeciwny, a na tablicy wyników widniało już 2:0.
W 65. minucie, Alexandre Lacazette wykorzystał (w końcu) szansę Arsenalu. Po podaniu Ramsey’a, Francuz pokonał Edersona płaskim strzałem z ostrego kąta.Niespełna dziesięć minut później arbiter uznał nieprawidłowo zdobytego trafienia Gabriela Jesusa. W chwili podania David Silva znajdował się na spalonym. Brazylijczyk zrobił tylko to co należało do jego obowiązków.

Wtedy to sędzia Olivier sypał żółtymi kartonikami jak z rękawa. Po zawodnikach Arsene’a Wengera było widać, że są sfrustrowani.
W ogólnym rozrachunku, to The Citizens okazali się lepszą drużyną. Zrobili użytek z wielu szans, byli skuteczniejsi i zasłużenie zdobyli kolejne trzy punkty.

Manchester City 3:1 Arsenal (1:0)

[19′ De Bruyne, 50′ Aguero, 65′ Lacazette, 74′ Jesus]
Kartki: 49′ Monreal, 60′ Lacazette, 67′ Koscielny, 73′ Otamendi, 75′ Xhaka, 77′ Sanchez, 90+1′ Ozil

Składy:
[Man. City]: Ederson, Walker, Stones, Otamendi, Delph, Fernandinho, D. Silva, De Bruyne, Sane (86′ B. Silva), Sterling (78′ Gundogan), Aguero (62′ Jesus).
[Arsenal]: Cech, Bellerin, Koscielny, Monreal, Kolasinac, Coquelin (57′ Lacazette), Ramsey, Xhaka (78′ Giroud), Ozil, Iwobi (78′ Wilshere), Alexis Sanchez.

Spotkanie na Stamford Bridge zaczęło się od wysokiego tempa, które piłkarze obu klubów narzucili sobie sami. W 8. minucie swojego szczęścia spróbował Marcus Rashford. Anglik otrzymał podanie od Ashley’a Younga, ale nie umiał skorzystać z niego w odpowiedni sposób. Podobnie postąpił Tiemoue Bakayoko, z tą różnicą, że jego uderzenie było jeszcze bardziej nieudane.
Z każdą upływającą minutą mogliśmy zobaczyć wzrastającą dominację ekipy Antonio Conte. To The Blues oddawali więcej strzałów, a David De Gea musiał zachowywać niezwykłą czujność. Najlepszą okazję zmarnował Eden Hazard, który uderzał potężnie z dystansu.
38. minuta to popis Marcosa Alonso (w złym tego słowa znaczeniu). Hiszpan stracił futbolówkę, a gdyby nie to, że Romelu Lukaku minął się z podaniem od Antonio Valencii, to kibice mogliby zobaczyć zupełnie inny wynik.
Wielu z nas, oglądającym starcie tych dwóch wielkich teamów, mogłoby się wydawać, że to gospodarze wyszli bardziej zmotywowani na drugą część tej rywalizacji. W 54. minucie bramce De Gei po raz kolejny próbował zagrozić Hazard. Co nie udało się Belgowi, udało się Alvaro Moracie. Hiszpański napastnik w chwilę później otrzymał dośrodkowanie od Cesara Azpilicuety wprost na głowę. Jemu pozostało tylko wykończyć akcję, co też udało mu się zrobić.
W niedzielne późne popołudnie, najbardziej aktywnym zawodnikiem Czerwonych Diabłów był Marcus Rashford. Anglik próbował zdziałać cokolwiek na własny rachunek, jednak jak głosi już słynna maksyma: „samemu nie zwycięża się meczy”.
Kibice i zawodnicy Manchesteru United musieli uznać wyższość teamu z zachodniego Londynu. Tego dnia zagrali lepiej, co potwierdza rezultat spotkania.

Chelsea 1:0 Manchester United (0:0)