Baraże do MŚ: Irlandczycy remisują w Danii

Bezbramkowym remisem zakończył się pierwszy mecz barażowy pomiędzy świetnie zorganizowaną w defensywie reprezentacją Irlandii, a goszczącą ich Danią, która znów rozczarowała. Rewanż już we wtorek.

 

Duńczycy dominowali w większości spotkania, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszą groźniejszą akcję stworzyli już w 11. minucie, gdy Jens Larsen huknął z ostrego kąta po świetnej długiej piłce, trafiając jednakże w bramkarza. Darren Randolph w odruchu wybił piłkę, którą przechwycił Andreas Cornelius strzelając z pierwszej piłki. Tym razem jednak Irlandzki golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W kolejnych minutach między innymi Christian Eriksen próbował przebrnąć przez szczelnie rozstawioną defensywę gości, z marnym skutkiem. Podobnie kończyły się próby chociażby Nicolaia Jørgensena. Najbliżej wyprowadzenia skandynawskiego zespołu na prowadzenie był Pione Sisto, który po rykoszecie w 32 minucie próbował swoich sił niemalże z narożnika boiska.

Końcówka pierwszej odsłony przyniosła emocje po drugiej stronie boiska – Cyrus Christie ruszył skrzydłem na bramkę Kaspra Schmeichela, który ciałem udaremnił jego działania. Piłka nadal była w grze, przechwycił ją Jeff Hendrick, który ostatecznie został powstrzymany przez jednego z duńskich zawodników.

 

Zmiana stron nie przyniosła większych zmian w grze. Goście próbowali zagrywać groźniej i stwarzać sobie sytuacje podbramkowe, które w jakiś sposób mogłyby zagrozić przeciwnikom, jednak Duńczykom udawało się oddalać zagrożenie. Ewentualnie sami je niwelowani na przykład posyłając piłkę hen ponad bramką.

Po drugiej stronie wprowadzony na boisko w 64. minucie Yussuf Poulsen z RB Lipsk miał świetną okazję na zmianę wyniku i zarysowanie sytuacji przed meczem rewanżowym, jednakże za pierwszym razem (69′) jego próba zakończyła się poza bramką Randolpha, a za drugim (90′) brakowało naprawdę niewiele.

 

 

Dania 0:0 Irlandia

Skrót meczu:

Składy:

[Dania]: Schmeichel – Ankersen, Kjær, Bjelland, Larsen – Kvist – Delaney, Eriksen – Cornelius (64. Poulsen), Jørgensen, Sisto (72. Bendtner)

[Irlandia]: Randolph – Christie, Duffy, Clark, Ward – Hendrick (90+3. Hourihane), Arter (88. Whelan) – O’Dowda, Brady, McClean, – Murphy (74. Long)

Udostępnij:

Dominika Milarska

Fanatyczka amatorskiego futbolu, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć. Koneser piłki nożnej, nie patrzący na bariery kibicowskie. Kibicująca reprezentacji Niemiec, sympatyzująca także z Duńczykami, Holendrami, Austriakami i Chorwatami. Odkryła Kneževicia prędzej niż Alois Schwartz.

You may also like...