Austriacy pokonują Urugwajczyków w towarzyskim spotkaniu

Po bezbramkowym remisie z reprezentacją Polski piłkarze prowadzeni przez Óscara Tabáreza mierzyli się w Wiedniu z Austrią, która debiutowała pod wodzą nowego szkoleniowca. Debiut dla Franco Fody okazał się szczęśliwy, bowiem jego podopieczni wygrali 2:1.

Marcel Sabitzer dość szczęśliwie wyprowadził swój kraj na prowadzenie już w piątej minucie – Florian Kainz w środkowej części boiska przechwycił piłkę, ruszając gazem pod bramkę przeciwników. W pobliżu pola karnego zagrał do Guido Burgstallera, którego strzał na bramkę nie stanowił problemu dla Martína Silvy. Nie spodziewał się on jednak czatującego w pobliżu bramki gracza RB Lipsk, do którego odegrał piłkę austriacki napastnik.

Pięć minut później Edison Cavani po dwójkowej akcji z Jonathanem Urretą pokonał Heinza Lindnera strzałem głową z bliskiej odległości. Kolejne minuty nie przynosiły zbyt wielu okazji – dopiero w 28. minucie Giorgian De Arrascaeta był w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić Lindnerowi. Jednakże po przyjęciu piłki odrobinę się zagubił i nie uderzył czysto. Chwilę później odrobinę się „poprawił”, lecz słupek uratował Austriaków przed stratą bramki.

Po pierwszej połowie to goście byli drużyną lepszą, kreując podbramkowe szanse. Jednak szczęście stało po stronie gospodarzy.

Druga połowa, prócz bramki, zbyt wiele nie przyniosła. Cztery minuty przed końcem meczu nastał najbardziej euforyczny moment dla sympatyków reprezentacji Austrii – nie był to może upragniony awans na Mistrzostwa, aczkolwiek satysfakcja z odniesionego triumfu nad wyżej notowanym przeciwnikiem jest.

Louis Schaub podszedł do podyktowanego rzutu wolnego, posyłając wysoką piłkę na pole karne. W początkowych założeniach miało być to dośrodkowanie, ale ta przekoziołkowała przed jednym z zawodników Austrii, wpadając do bramki zaskoczonego golkipera.

Był to jedyny mecz towarzyski, jaki Austriacy rozgrywali w czasie tej przerwy reprezentacyjnej. Jak już wcześniej wspominałyśmy Urugwaj kilka dni wcześniej mierzył się na Stadionie Narodowym z reprezentacją Polski, gdzie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Austria 2:1 Urugwaj