Wielki powrót i spodziewane zwycięstwa, czyli podsumowanie 12. kolejki Premier League

Wydaje się, że jedno wydarzenie w kolejce przyćmiło inne. Po długiej rehabilitacji wrócił Zlatan Ibrahimovic. Z innej beczki: Manchester City znów zwyciężył, a reszta stawki zaciekle goni zespół Pepa Guardioli. O wielu z tych spraw przeczytacie w naszym podsumowaniu 12. kolejki Premier League.

Gol kolejki: Kevin De Bruyne (Manchester City)

Po uderzeniu w słupek Harry’ego Maguire’a, The Citizens wyprowadzili bardzo skuteczną kontrę. Świetnym strzałem, w 49. minucie, wykończył ją De Bruyne, który w tym sezonie gra na niesamowitym poziomie.

Mecz kolejki: Arsenal – Tottenham

Pomimo kontrowersji przy golu Shkodrana Mustafiego, Kanonierzy w derbowej rywalizacji przeciwko Kogutom, nie dali po sobie poznać swojego szóstego miejsca w tabeli. Wszystko rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie spotkania, bowiem w 41. minucie gola na 2:0 zaliczył Alexis Sanchez. Kibice Tottenhamu mogli nie poznawać swojej drużyny, fani Arsenalu zapewne też. Podczas trwania tego meczu na pewno nie zabrakło wielu emocji. Sprawozdanie z tego pojedynku mogliście już przeczytać na naszej stronie.

Ciacho kolejki: Eden Hazard (Chelsea)

Naszej uwadze nie uszła także dobra postawa belgijskiego pomocnika w meczu z West Bromwich Albion. Hazard dwa razy trafił do siatki rywala i był jednym z głównych autorów sobotniego zwycięstwa ekipy Antonio Conte.
(A to, że część redakcji lubi oglądać nie tylko jego popisy i przepiękne oczy nie ma dużego znaczenia. #ifyouknowwhatimean).

Man of the match yesterday – @hazardeden_10! 🔥 #CFC #Chelsea #Hazard

Post udostępniony przez Chelsea FC! 🏆 (@chelseafc)

Rozczarowanie kolejki: West Bromwich Albion w spotkaniu przeciwko Chelsea

Aż 0:4 przegrali (jeszcze) podopieczni Tony’ego Pulisa z Chelsea. Świetna dyspozycja przyjezdnych i fatalna gospodarzy sprawiła, że rezultat rywalizacji pozostawiał wiele do życzenia kibicom zgromadzonym na The Hawthorns. Pulis wprowadzał na murawę świeżych zawodników, jednak nawet to nie pomagało, gdy The Blues robili swoje.
West Brom przegrał cztery ostatnie spotkania i zapewne z tego powodu władze klubu, w poniedziałek zdecydowały się na zwolnienie tego szkoleniowca.

Godnym odnotowania jest fakt powrotu do gry Zlatana Ibrahimovicia, który doznał poważnej kontuzji w kwietniu. Szwedzki napastnik wszedł na boisko w 77. minucie spotkania z Newcastle United. Czerwone Diabły prowadziły trzema golami, więc wejście było raczej symboliczne.
„Lwy nie zdrowieją tak jak ludzie. Powrót smakuje wyjątkowo” – powiedział po meczu Ibrahimovic.

W 13. kolejce Premier League może Was na pewno zainteresować pojedynek Liverpoolu z Chelsea (25.11, 18:30), a także Tottenhamu z wspomnianym wcześniej West Bromem (25.11, 16:00). Podopieczni Mauricio Pochettino podrażnieni porażką z Arsenalem, na pewno będą chcieli zainkasować niezbędne trzy punkty.