Liga Mistrzów. Tottenham obnaża Borussię

Ekipa prowadzona przez Petera Bosza na własnym boisku nie poradziła sobie z zespołem Spurs. Tottenham w drugiej części meczu okazał się lepszy (co akurat nie było zbyt trudne) i zwyciężył 2:1. Jednym z autorów tego triumfu był Dele Alli.

Pierwsza połowa spotkania na Signal Iduna Park mogła nie zachwycić wielu kibiców, którzy wybrali ten mecz. Pierwszą poważną szansę w 13. minucie zanotował Andrey Yarmolenko. Kilka chwil później, Pierre-Emerick Aubameyang stanął przed znakomitą szansą do strzelenia gola. W tej sytuacji brakowało jednak dobrego wykończenia.
Dwóch okazji nie wykorzystał Son Heung-min, co jak się później okazało, zemściło się na drużynie Tottenhamu. W 31. minucie, Aubameyangowi udało się wykorzystać podanie ukraińskiego pomocnika.
Późniejszych sytuacji nie spożytkowali Christian Eriksen i Eric Dier. Przy obu z tych uderzeniach skutecznie interweniował Roman Bürki.
Po przerwie to zawodnicy Mauricio Pochettino okazali się skuteczniejsi. Dele Alli i Harry Kane zrobili to czego nie udało im się wykonać w ostatnim meczu przeciwko Arsenalowi. Kane ograł jednego z defensorów gospodarzy i oddał fantastyczne trafienie w dolny róg bramki.
Wtorkowy wieczór nie okazał się jednym z tych oczekiwanych. Późniejsze akcje czy uderzenia zmarnował chociażby Raphael Guerreiro. Znaczący błąd mógł popełnić Marc Bartra. Na jego szczęście, Christian Eriksen nie potrafił odebrać podania.
W 76. minucie następną asystą popisał się Alli. Anglik spożytkował pomyłkę w kryciu Bartry i posłał futbolówkę do Sona. Koreański napastnik strzelił w samo okienko.
Tottenham do końca rywalizacji nie oddał gospodarzom inicjatywy. Trzy punkty za wygrany pojedynek na pewno poprawiły humor osobom, które zawiedzione były sobotnim spotkaniem z Kanonierami.

Borussia 1:2 Tottenham (1:0)