Liga Mistrzów. Bayern po słabym meczu wygrywa w Anderlechcie i awansuje do 1/8 finału

Pojedynek pomiędzy Robertem Lewandowskim a Łukaszem Teodorczykiem zakończył się pomyślnością atomowego snajpera Bayernu Monachium, który, prócz wygranej swojego zespołu, świętuje swój osobisty rekord. Mecz w Belgii zakończył się wynikiem 2:1 dla gości.

Dla Juppa Heynckesa był to ósmy z rzędu triumf w spotkaniu Ligi Mistrzów – żaden trener Bawarczyków oraz niemieckich drużyn nie dokonał czegoś takiego. Prócz tego Robert Lewandowski zdobył swoją 50. bramkę w roku kalendarzowym dla reprezentacji i klubu – pobił tym swój osobisty rekord.

Aczkolwiek ten mecz nie należał do tych najwyższych lotów – rzecz jasna z perspektywy sympatyków rekordowego Mistrza Niemiec. Belgowie przegrali, aczkolwiek prezentowali się lepiej od swoich przeciwników.

Pierwsza połowa pełna była niewykorzystanych szans Łukasza Teodorczyka – powstrzymywała go jego nieskuteczność, albo cichy bohater meczu, Sven Ulreich, który bez problemu odczytywał jego zamiary. Po drugiej stronie stał Matz Sels, który między innymi słaby strzał Sebastiana Rudego, czy fatalnie grającego Arturo Vidala.

Bawarczycy, prócz słabej dyspozycji, ponieśli straty personalne – Thiago Alcantara jeszcze w pierwszej części meczu musiał być zmieniony z powodu urazu mięśniowego. Hiszpan podobno opuszczał stadion o kulach (informacja od Sport1). Mówi się nawet o kilku miesiącach absencji na boisku. Arjen Robben schodził z boiska kilka minut po wznowieniu spotkania, jednakże w przypadku Holendra nie jest tak źle.

Po zmianie stron nadszedł czas na upragnione bramki. Akcję otwierającą wynik meczu rozpoczął Niklas Süle, posyłając świetną długą piłkę w kierunku Corentina Tolisso, który odegrał do Jamesa Rodrígueza. Kolumbijczyk przebiegł kilkanaście metrów, odegrał w polu karnym do Francuza, który wypatrzył nadbiegającego Lewandowskiego. Polakowi nie zostało nic innego, jak wpakować futbolówkę do praktycznie pustej bramki.

Niecałe dwie minuty później mogło paść kolejne trafienie, jednak defensywa Anderlechtu skutecznie zablokowała napastnika. Później zabrakło mu dwóch-trzech metrów.

W 63. minucie z dobrej strony pokazał się drugi z Polaków – Łukasz Teodorczyk asystował Sofiane Hanniemu, który wykorzystał nieszczelność defensywy Bayernu.

Zirytowani stratą bramki piłkarze Heynckesa powzięli trudną walkę z ponownym pokonaniem golkipera „Paarswit”, co dopiero udało się w ostatnim kwadransie meczu i było poprzedzone działaniami gospodarzy – jednakże Teodorczyk zmarnował kolejną podbramkową sytuację. Joshua Kimmich wyłożył idealną piłkę Coco Tolisso, który główką pokonał Messa.

Przybyli do Belgii kibice „die Roten” ponownie protestowali w sprawie cen biletów na mecz. Dla porównania: kibice Chelsea, którzy wczoraj grali w Azerbejdżanie z Qarabağiem Ağdam, za swój bilet zapłacili tylko 5 euro.

RSC Anderlech 1:2 Bayern Monachium