Liverpool remisuje z Chelsea w hicie Premier League

Hit 13. kolejki Premier League okazał się pojedynkiem na świetnym poziomie. Zarówno Liverpool, jak i Chelsea mogła nas zachwycać. Kwintesencją tej rywalizacji dla postronnego kibica był rezultat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a jednym z bohaterów Anfield został Mohamed Salah.

Po meczu w Sewilli, The Reds chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Na Anfield od pierwszego gwizdka mogliśmy oglądać wymianę ciosów. Przez pierwsze dwadzieścia minut rywalizacji, przeważali piłkarze Jurgena Kloppa. Najczęściej do bramkowych sytuacji dochodził Salah. Egipcjanin nie wykorzystał trzech znakomitych okazji.
Do głosu doszedł także Eden Hazard, jednak świetnie w bramce zachowywał się jego rodak, Simon Mignolet. Hazard nie potrafił sam skutecznie uderzyć, a szansy po jego podaniu nie spożytkował Danny Drinkwater. Dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się także Marcos Alonso.
Po przerwie, Thibaut Courtois miał niemało pracy. Jordan Henderson próbował swojego szczęścia z dystansu. Kilka chwil później, Cesar Azpilicueta znakomicie powstrzymał Daniela Sturridge’a. Po tej interwencji, hiszpański pomocnik musiał skorzystać z pomocy lekarza zespołu.
W 65. minucie, w końcu zobaczyliśmy trafienie Mohameda Salaha. Zawodnik The Reds spożytkował podanie Philippe Coutinho i precyzyjnym strzałem pokonał Courtois.
Swoich szans nie Alonso. Obrońca źle przyjął futbolówkę, a przy późniejszej okazji nie oddał precyzyjnego uderzenia. W 88. minucie zrobił to wchodzący na boisko z ławki rezerwowych, Willian. Brazylijczyk chciał dośrodkować piłkę do Alvaro Moraty, jednak pomocnik pokonał Mignoleta pięknym lobem.

Obie drużyny i menadżerowie nie były usatysfakcjonowane z takiego obrotu spraw. Remis w tym spotkaniu sprawił, że strata Liverpoolu i Chelsea do Manchesteru City po niedzielnej rywalizacji z Huddersfield, może się zwiększyć.

Liverpool 1:1 Chelsea (0:0)