Hit na remis i City pędzi jak szalone, czyli podsumowanie 13. kolejki Premier League

Możemy odnieść wrażenie, że w Premier League od kilku kolejek dzieje się to samo. Pomimo wygranych czołowych klubów, Manchester City dalej robi swoje i inkasuje kolejne punkty. To samo możemy stwierdzić jeżeli chodzi o Everton, tylko działa to w przeciwną stronę. O tych wydarzeniach możecie poczytać w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Gylfi Sigurdsson (Everton)

45. minuta meczu. Islandzki pomocnik uderzył zza pola karnego tak, że Cedric nie miał szans obronić tego strzału. Piłka dodatkowo odbiła się od poprzeczki, więc portugalski golkiper Southampton nie mógł już nic zrobić.
Aby obejrzeć gola, przewińcie wideo do czwartej jego minuty.

Mecz kolejki: Liverpool – Chelsea

Hit 13. kolejki Premier League, został także meczem tej serii spotkań w naszym zestawieniu. Od początku spotkania mogliśmy oglądać interesującą wymianę podań w różnych strefach boiska. Dopiero w 65. minucie, do bramki przeciwnika trafił Mohamed Salah. Egipcjanin zaliczył dziesiąte trafienie w  Dwadzieścia minut później wyrównał Willian.
Menadżerowie obu zespołów nie mogli być zadowoleni z takiego obrotu spraw. Manchester City wygrał swój mecz z Huddersfield, a reszta stawki cały czas musi gonić ekipę The Citizens.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście naszego sprawozdania z tego szlagieru, to koniecznie musicie to nadrobić.

Ciacho kolejki: Eden Hazard (Chelsea)

Po raz kolejny nie mogłyśmy odmówić sobie przyjemności nadania tego tytułu Belgowi. Hazard mógł zachwycać w sobotnim pojedynku akcjami, które stwarzał i strzałami, które oddawał. Możemy bardzo żałować, że pomocnik nie pokonał Simona Mignoleta.
Względy estetyczne nie były bez znaczenia przy wyborze tego zawodnika.

@hazardeden_10 on the charge! 🏃💪#CFC #Chelsea

Post udostępniony przez Chelsea FC! 🏆 (@chelseafc)

Rozczarowanie kolejki: Tottenham w meczu przeciwko West Bromowi

Podopieczni Mauricio Pochettino stracili gola już w 4. minucie. Pomimo, że goście cofnęli się do obrony, to Koguty nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Udało im się to dopiero w drugiej połowie, kiedy Dele Alli dośrodkował futbolówkę do Harry’ego Kane’a. Zwycięskiego gola nie udało się już zdobyć.

14. seria spotkań zostanie rozegrana już we wtorek i środę. Taki maraton może dać się we znaki niektórym drużynom. We wtorek na uwagę zasługują mecze Leicester z Tottenhamem (20:45) i Watford – Manchester United (21:00) Środa to pojedynek klubów z dołu tabeli: Everton zagra przeciwko West Hamowi (21:00).