Losowanie MŚ 2018. Egzotyczna i wyrównana polska grupa

Wszystko jest już jasne. Poznaliśmy podział na grupy na zbliżających się mistrzostwach świata 2018. Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca w Moskwie starciem gospodarzy z Arabią Saudyjską, a zakończy wielkim finałem w tym samym mieście 15 lipca.

Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj

Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Iran, Maroko

Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania

Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria

Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia

Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa

Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia

Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia

Zdania na temat szczęścia reprezentacji Polski w losowaniu są podzielone. Jedni twierdzą, że wyjście z grupy H będzie spory sukcesem, inni z kolei, iż awans jest formalnością. Nie da się ukryć, że stawka – przynajmniej teoretycznie – wydaje się być bardzo wyrównana. Może awans rozstrzygać się będzie w ostatnich minutach ostatniego meczu fazy grupowej? Jedno jest pewne – mundial w Rosji nauczy nas geografii!

SENEGAL — 19 czerwca (wtorek), Moskwa

23. ekipa rankingu FIFA odprawiała w fazie eliminacyjnej Madagaskar, Burkinę Faso, Wyspy Zielonego Przylądka i Republikę Południowej Afryki. Na mundialu Senegalczycy wystąpili raz – w 2002 roku doszli do ćwierćfinału. Selekcjoner Aliou Cissé liczy na dobrą postawę skrzydłowego Liverpoolu Sadio Mané, dla nas jednak Afrykanie są wielką niewiadomą. Z tą reprezentacją nie graliśmy nigdy, a sporo czasu minęło od starcia z jakąkolwiek drużyną z tego kontynentu.

KOLUMBIA — 24 czerwca (niedziela), Kazań

Kolumbia zajmuje 13. miejsce w rankingu FIFA. Z Radamelem Falcao z AS Monaco i Jamesem Rodriguezem z Bayernu Monachium na czele Kolumbijczycy mierzyli się w kwalifikacjach z Brazylią, Peru, Urugwajem, Chile, Argentyną, Paragwajem, Boliwią, Wenezuelą i Ekwadorem. 7 meczów kończyli zwycięsko, w 6 zremisowali, a w 5 musieli uznać wyższość rywali. Los Cafeteros na ostatnim mundialu w Brazylii odpadli w ćwierćfinale z gospodarzami. Z naszą reprezentacją Kolumbijczycy grali dotychczas pięciokrotnie – 3 spotkania wygrali, 2 przegrali. Drużyna Jose Pekermana może sprawić Polakom wielkie problemy.

JAPONIA — 28 czerwca (czwartek), Wołgograd

Azjaci plasują się na 55. miejscu w ogólnoświatowym rankingu. Podopieczni Vahida Halilhodzića w eliminacjach mierzyli się z Syrią, Kambodżą, Singapurem, Afganistanem, Arabią Saudyjską, Australią, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Irakiem i Tajlandią. Zabrakło ich na mistrzostwach w Brazylii. W sześciu meczach przeciwko Polsce dwukrotnie okazali się lepsi, a 4 razy musieli znieść gorycz porażki. Wydają się być zdecydowanie najsłabszym ogniwem grupy. Czy talent Shinji Kagawy z Borussii Dortmund sprawi, że Japonia na mundialu coś ugra?

Udostępnij:

Joanna Zalewska

Obudź ją w środku nocy, a wymieni ci wyniki drugiej ligi na 5 lat wstecz. Kocha „niszowe” rozgrywki; mając możliwość wyjazdu na trwające równolegle El Clásico i derby Warszawy, spytałaby, za ile pociąg do stolicy. Jej serce skradły reprezentacje Polski (2007), Włoch (2006) i Węgier (2010). Poza tym siedzi głęboko w układach kibicowskich.

You may also like...