„Tylko” remis! Borussia Dortmund nadrabia straty w meczu z Bayerem Leverkusen

Hit 14. kolejki Bundesligi już za nami. W Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer podejmował Borussię Dortmund, doszło do podziału punktów po remisie 1:1.

Dortmundczycy przez pierwsze minuty spokojnie rozgrywali piłkę, zbliżając się pod pole karne Bayeru. Już druga minuta przyniosła pierwszą podbramkową sytuację, jednak Christian Pulisić przyłożył się zbyt bardzo do strzału, piłka minęła bramkę. W piątej minucie na murawę padł Maximilian Philipp, który chwilę później z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

W dwunastej minucie pierwszą okazję do otwarcia wyniku mieli gospodarze, jednak Roman Bürki przy asyście André Schürrle świetnie poradzili sobie z dośrodkowaną przez Leona Bailey’a. Chwilę później szwajcarski golkiper świetnie poradził sobie z próbą Juliana Brandta.

Kolejne podejścia zarówno pod bramkę Bürkiego, jak i Bernda Leno kończyły się fiaskiem. Do trzydziestej minuty…

Z fatalnej strony pokazała się defensywa Borussii Dortmund, a przy bramce na 1:0 bardzo zawinił Neven Subotić. Sytuację próbował jeszcze uratować golkiper gości, co nie przyniosło oczekiwanego skutku i do pustej bramki trafił Kevin Volland.

Bramka dodała „Aptekarzom” jeszcze większej pewności siebie, jednak później zabrakło im skuteczności, a później po prostu zawodników, bowiem w 41. minucie z powodu czerwonej kartki boisko opuszczał Wendell. Pierw za wjazd „nożycami” w Gonzalo Castro (i jego kostkę) zobaczył żółty kartonik, ale wideo analiza zmieniła decyzję arbitra. Niemiecki pomocnik w 44. minucie opuścił boisko.

Przewaga zawodnika w większej części meczu nie przynosiła zbyt wielu owoców – piłkarze Petera Bosza dopiero w ostatnich dwudziestu minutach byli w stanie odpowiedzieć na trafienie z pierwszej części meczu. Strzały oddawane przez „Borussen” w większości przypadków nie stanowiły żadnego problemu dla 25-letniego bramkarza gospodarzy. Zmiany spowodowane kontuzjami uniemożliwiały rotowanie składem w czasie meczu.

Bardzo aktywny Andriy Yarmolenko w 73. minucie uratował swojemu zespołowi remis, pokonując Leno z wysokości jedenastego metra po składnej kontrze.

Takie mecze nie należą do zbyt przyjemnych, szczególnie po początku sezonu. Borussia od dłuższego czasu gra poniżej swoich oczekiwań. Brakuje im kreatywności, pomysłu na rozegranie piłki oraz skuteczności – w statystykach wyraźnie zdominowali przeciwnika. Jednakże to nie statystyki wygrywają mecze, a zawodnicy biegający na boisku. Bayer Leverkusen był lepszą drużyną, jednak im też czegoś zabrakło, aby zdobyć pełną pulę punktów.

Z dortmundzkiego obozu docierają smutne wiadomości: uraz Philippa obecnie wygląda na poważny, aczkolwiek u Castro już nie. Obojgu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Bayer Leverkusen 1:1 Borussia Dortmund