Lingard zapewnia zwycięstwo Manchesterowi United

Hit 15. kolejki Premier League okazał się zwycięski dla zespołu Jose Mourinho. Ekipa portugalskiego szkoleniowca wygrała na Emirates Stadium z Arsenalem, 3:1. Bohaterami Czerwonych Diabłów byli David De Gea i Jesse Lingard.

Od dziewięciu miesięcy żadnej drużynie nie udało się wygrać na Emirates Stadium. Dzisiejsi goście Arsenalu, czyli Manchester United mógł okazać się pierwszym takim zespołem. Już w 4. minucie do bramki Petra Cecha trafił Antonio Valencia. Było to drugie trafienie Ekwadorczyka w Premier League w tym sezonie. Valencia otrzymał podanie od Paula Pogby. Błąd przy tej sytuacji popełnił Laurent Koscielny.
Gdy wydawało się, że Kanonierzy otrząsnęli się po stracie, w 11. minucie skuteczne uderzenie na swoje konto zaliczył Jesse Lingard. Po raz kolejny, gospodarze pomylili się w obronie. Tym razem zrobił to Shkodran Mustafi. Anthony Martial zobaczył dobrze ustawionego Anglika i futbolówka idealnie trafiła do Anglika.
Kilka chwil później świetnej okazji nie wykorzystał Alexandre Lacazette. Nie zrobił to także w 32. minucie, kiedy to podopieczni Wengera mieli kilka takich szans w jednej akcji.
Po przerwie dzięki współpracy z Aaronem Ramseym, francuski napastnik pokonał dobrze dysponowanego Davida De Geę. Walijski pomocnik zagrał do Lacazette’a i zostawił mu miejsce na strzał.
63. minuta to następny popis Pogby – asystenta. Dzięki jego zagraniu, Lingard mógł spokojnie trafiać do siatki Cecha. Drugi poważny błąd zaliczył kapitan Kanonierów. W 74. minucie, ten sam piłkarz, który jak na tacy podawał futbolówkę swoim kolegom, tym razem nie był tak miły. Pogba ostro poturbował Hectora Bellerina i sędzia Andre Marriner pokazał mu czerwony kartonik.
Do końca rywalizacji, Arsenal próbował wiele razy pokonać hiszpańskiego golkipera Czerwonych Diabłów, jednak ta sztuka zespołowi z północnej części Londynu, nie wyszła.

Arsenal 1:3 Manchester United (0:2)